instagram boulder-boj vimeo google-plus twitter facebook english czech

Nejnovější komentáře

Autor: Michal Sylla15.01. 19:01
Autor: Jan Daniel15.01. 15:34
Autor: Michal Sylla14.01. 23:34
Autor: Jirous26.12. 18:02
Autor: Michal Sylla19.12. 19:06

BB - najdi si svou akci...

<Leden '19>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder Boj 2019

12.01.Bboj č.1Výsledky

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:
Po - Pá   08:00-23:00
So - Ne   09:00-23:00

Vstupné:

Dospělí
110 Kč s BB kartou
130 Kč bez BB karty

Děti
85 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

22.03.2018 12:35

BB News 12

foto

Tento týden patří ladění rekonstrukce baru, dodělává se spousta věcí, a patřil taky promítání Slack partičky z Améru, které probíhalo ve středu. To už je za námi a co dále, níže :)
Duální bouldery
V Hale 25 vyrostl náš BB čert, a není to jen hračka pro děti či vizuální zpestření Haly 25, ale parádní věc pro lezení. Přímo na čerta i okolo něj vedou duální bouldery, tzn. z leva i zprava lze lézt stejné kousky, akorát stranově obrácené. Enjoy;)Nový box na chyty
Chytů nám přibývá a do tajných skrýší ve stěně se už nevejdou, nehledě na to, že tahat je z těchto útrob stěny je víc než nechtěná posilovna. A tak jsme postavili tzv. Ríšův přístěnek pod lanem, útulné třípatrové mezonetové obydlí s výhledem na stěnu. Parkují v něm místo Richarda chyty a nejen naši dvorní stavěči, ale i stavěči z vašich řad v rámci Boulder Setter Session, budou mít lehčí práci.Nové botky v půjčovně
Obměnili jsme cca 50% bot v půjčovně za nové krásné Ocún Rental QC lezky. Botky se k sobě dají secvaknout, takže se nepomíchají a na zadní části mají číslo, takže se v nich daleko lépe hledá velikost, kterou potřebujete. Část bot jde rovněž na podlepení, takže i v půjčených botách to ustojíte;)
Nové dveře
To je taková prkotina, řeklo by se, ale na wc musíme čas od času každej, že jo, a šáhnout po klice u nových dveří dělá lepší dojem, než u starých a špinavých, aneb upravujeme BB do krásné podoby a i dveře k tomu samosebou patří;) V souvislosti se dveřmi dodáme, že pokračují i další práce:

 • nad barem se objevila kovová konzole, na níž budou už brzy bodová světla a bar tak bude útulněji osvětlen
 • nová světla se objeví i v rozšířené části baru před vstupem do Gymnastické Haly
 • jsou zadány nápisy, které osvěží naše stěny a objeví se i naše kultovní logo
 • prostor rozzáří květiny a více světla z upravených světlíků
 • zapojíme TV, která nahradila plátno a vaše posezení budeme doprovázet nejen lezeckými filmy
 • doplníme číslování do skříně s lezečkami a výběr velikosti tak bude zcela intuitivní
 • pracujeme na šatnách a chodbách je spojujících - osekává se loupající se zdivo, doplňují desky za botníky, aby vaše pevné střevíce neničily naši křehkou stěnu, malujeme a plánujeme zefektivnit úklid, tak aby převlíkání v šatnách bylo co nejpříjemnější
 • nejen na baru se objeví nové nástěnky se základním infem á-la jak lézt v BB, systém značení a obtížnosti, info o Boulder Boji a Crashpointech, plus na baru basic info o vstupném, pravidlech chování, pravidlech pro rodiče apod. aneb informovanost především

Teleinfo k Hale 25 a Hale 27
Hala 25 má za sebou pomalu ale jistě svůj první čtvrtek v nové podobě a brzy tak dojde k masivní obměně boulderů. V následujících týdnech přibude opět téměř stovka lehčích boulderů jak pro děti, tak pro začátečníky a středně pokročilé. Doplněny budou i těžšími kousky. 
V Hale 27 dojde příští týden k nahození chytů ze závodů, bude tak možné konečně osahat jak nové profily, tak nové chyty, prostě 2v1.
Systém značení boulderů
Někteří vědí, někteří ne, máme i nové značení a sem tam někdo tápe, takže trocha osvěty.

Stejné pro všechny je, že každý boulder u sebe má plastovou kapsu s vloženým popisem. Dále první chyt či chyty jsou označeny žlutou páskou Start a konec žlutou páskou Top, není-li konec v hraně či traverze. 

Základní značení:
Základ tvoří pětice barev:
- žlutá - nejlehčí
- oranžová - lehké
- zelená - středně těžké
- modrá - těžké
- červená - elitní

Tyto barvy používáme pro většinu boulderů a zejména pro bouldery stavěné v rámci série Boulder Boj.

 Doplňující značení:
- bílé štítky - označují doplňkové bouldery mimo sérii Boulder Boje, staví se průběžně a stojí za nimi jak naši profi stavěči, tak stavěči z řad veřejnosti v rámci Boulder Setter Session - každý stavěč u svého dílka navrhuje obtížnost a tato je zapsána na bílém štítku. Bílé bouldery tak můžou být, a často i jsou, rozesety po celé obtížnostní škále, čili od lehkých až po nejtěžší. Značení je prováděno pomocí francouzské stupnice, kdy na stěně najdete orientační srovnání s našimi barvami.

Dětské značení:
Dětské bouldery mají své místo v BB, a to jak pro účely kurzů, tak i pro závodní účely, a v neposlední řadě pro lezoucí dítka našich zákazníků. Nenechte se zmást slovem dětské, poněvadž bouldery pro nejstarší děti dokáží potrápit nejednoho dospěláka. Značeny budou nově fialovými štítky, kdy obtížnost určuje označení písmeny U a čísly 8 - 14.
Jedná se o mezinárodní a oficiální značení dětských boulderů na dětských závodech, kde písmeno U znamená Under a číslo pak věk dětí, které v daném roce nesmí závodník dosáhnout. Existují tedy kategorie: U8, U10, U12 a U14. Tyto bouldery najdete nejčastěji v Hale 25. 

Aktivity ČSL
Že je ČSL s BB :) spojeno už víte. Pokud vás veškerá problematika okolo svazů zajímá, mrkejte na odkaz níže s aktuálním infem před důležitou "akcí" totiž valnou hromadou na ČHS:

TEXT ZDE


A to je vše přátelé, další příště.

 

Komentáře

 • Autor: Aleš Krumphanzl05.04.2018 14:57
  Ahoj, sice budu asi za hlupáka, ale kde najdu onu pověstnou halu 27? Je to pro mě tak trochu "pani Colombová" pořád o tom čtu, ale zatím jsem ji nikdy neviděl. (asi jsem málo hledal) Hledal jsem i tady na stránkách třeba plánek BB, ale nenašel. Dík
  Reagovat
  • Autor: Jiří Oliva05.04.2018 17:49
   Ahoj Aleši, a je to venku :) hala 27 neexistuje! Plánek by zřejmě pomohl. Nicméně hala 27 si žije za dveřmi vedle schodiště do kanclu, které se nachází tam kde je naklápěčka s Moonboardem. Je to dostačující vysvětlení? Ať to leze.
   Reagovat
   • Autor: Aleš Krumphanzl05.04.2018 20:04
    Díky, takhle to snad stačí. Holt příště budu drzejší a srčím nos do každejch dveří a nějak to najdu :)
    Reagovat


reklama
reklama
reklama