Nejnovější komentáře

Autor: Petra Lekorka10.08. 10:25
Autor: Martin Zikmund01.08. 08:43
Autor: Jan Antoš26.07. 23:30
Autor: Kateřina Pírková25.07. 13:03
Autor: Jan Antoš22.07. 12:49

BB - najdi si svou akci...

<Srpen '22>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:

srpen 2022 zavřeno
otevíráme v září

 

Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

07.12.2017 21:00

BB News 49

foto

Mrkneme na to, jak se hýbou stavební úpravy napříč BB, na dění v BB Shopu a dojde i na stavění, na to hlavně :-)

A právě stavěním začneme. Pravidelná obměna boulderů je v BB samozřejmostí. Nejen na profilech a chytech, ale především na boulderech stěna stojí a padá. V BB najdete vždy velkou a pestrou škálu problémů napříč obtížnostmi. Pravidelně nás zásobuje série Boulder Boje, doplňují ji lehčí žluté bouldery a výsledky Boulder Setter Session. Aby byl tento trend stále v pohybu, vymýšlíme, jak stavění v BB posunout dále. 

Na příští rok jsme přichystali update, jehož největší přidanou hodnotou je parádní kompromis á-la 50 na 50 pro bouldery profesionálně postavené našimi stavěči a profily totál zaházené chyty pro kvalitní trénink, vaši kreativitu a kolečkování. 

Stará Hala
Ve staré (původní) hale bude nadále probíhat Boulder Boj. Stěnu lze opticky rozdělit uhlopříčkou, ostatně takovéto dělení funguje už nyní, a v těchto dvou pomyslných půlkách haly bude probíhat Boulder Boj. Už poslední letošní kolo, jenž mělo být v Nové Hale, bude ve Staré Hale, a to v sektorech od okna přes Buben, Brutus až po Břicha. Zároveň zde budou probíhat Boulder Setter Session. 


Stará Hala a stavěči v "akci"  :)

Stará Hala tedy zůstane rájem stavěčů, dějištěm Boulder Boje a možností lézt bouldery postavené našimi profi stavěči i stavěči z řad veřejnosti v rámci Boulder Setter Session. 

Nová Hala
V Nové Hale naopak dojde k totálnímu zaházení všech profilů, a to dle následujcího klíče. V první řadě zde vznikne celkem 96 lehkých boulderů (z toho cca 30 na Hradě), které budou sloužit jak dětem v kurzech, tak všem ostatním dětem, začátečníkům i mírně pokročilým. Tyto lehké bouldery zde budou nastálo a budou po jasných barvách. Ze zbývajícíh barev poté dojde k totál zaházení. Týkat se to bude následujících sektorů: Výlezy, Kýl a mírně převislé profily vlevo i vpravo od kýlu. V těchto místech bude možné vymýšlet své vlastní projekty takřka do zblbnutí :) 


Sektor Výlezy, na foto stále ještě jen z části zaházený 

Speciální podobu získají kolmice u Kýlu. Ty věnujeme strukturám, kde naopak žádné další chyty, až na vyjímky zakomponované v boulderech, nebudou. BB tak bude první stěnou v ČR, kde bude možné systematicky trénovat gymnastické kousky pouze po strukturách.


Kýl a jeho boční strany, co se zcela zaplní chyty

Hala 27
A do třetice doplní lezecké možnosti nový kolečkovací profil v Hale 27. Na dětskou stěnku, která slouží především pro potřeby kurzů a oslav, naváže kolečkovací profil o délce 6 m, kde budou speciální chyty a možnost trénovat vytvrvalost. O této novince jsme vás již informovali a makáme na ni.


Naše idea Haly 25 :)

BB tak bude mít 4 pilíře, prvním bude Stará Hala s profi bouldery, druhým Nová Hala se zaházenými profily, lehkými bouldery a struktur profily, třetím Hala 27 s kolečkovacím profilem a čtvrtým trénink centrum s Mooboardem, Peg boardem a naklápěčkou.

Rekonstrukce
V nové gymnastické hale se právě nyní upevňují ocelové nosníky a ihned po té dojde k montáži vzduchotechniky, bez níž se neobejdeme, na tu plynule naváže vytápění a Halu začneme uvádět do provozu, položí se gymnastický koberec, který již taky dorazil, dodělají se grafické prvky, aby vás hala vizuálně bavila.

Paralelně s tím se chystají podmínky v Hale 27 pro nový kolečkovací profil. Přesunuli jsme topné těleso, brzy se přesunu dočkají i žebřiny pro děti. Zhruba v lednu se začnou montovat konstrukce, desky, chyty a bude vyhráno a vylezeno :)

Jako poslední se rekonstrukce dočká bar. Psali jsme vám o novém zázemí a rozšíření baru do nové gymnastické haly, to platí, ale dotáhneme to ještě dále. Úpravy těchto dvou místností s sebou stáhnou i bar samotný a dáme mu nový kabát, který vše vizuálně sjednotí a zútulní.BB Shop
BB Shop jede posledních pár měsíců v omezeném módu, ale stále je zde. Se shopem máme rovněž plány do budoucna, ale prozatím pro všechny nové haly, profily, projekty á-la České sportovní lezení apod. musí čekat na vedlejší koleji. Neznamená to ale, že je zcela bez života. Ten mu dodávají produkty, která stále aktivně nabízíme. A pár jich zmíníme i zde.

Bouldermatky Ocún
Crashpady od Ocúnu jsou natolik dobré a oblíbené, že se staly takřka nedostupným zbožím. Šičky v Ocúnu nestíhají a my tak byli chvíli bez matek. Nyní máme, s výjimkou Dreamtimu, komplet řadu skladem. Za zmínku stojí především Moonwalk a Dominator. Dvě top bouldermatky, které potřebujete mít. Beastmaker
Naše dřevěná stálice. Balkny, co posílí vaše prsty, nezničí vaši kůži a ozdobí váš byt. Tři v jednom. 

 

Průvodce Labák
Labák, lezců všech lapák, říkávalo se. A že má břehy dva, má i průvodce dva, oba ještě stále voní novotou a oba koupíte v BB Shopu.

 


Stále máme na výběr pár lezeček a poměrně dost úvazků za supr ceny, napište si, zastavte se.

A to je vše přátelé, další příští týden. Těšte se na nové kolo Boulder Boje, na Hudební Tipy zde na boulder.cz a další novinky, co pro vás chystáme.

PS: porouchal se nám systém diod u Moonboardu, není to ani v aplikaci ani ve vašich telefonech, je to u krabičky, co ovládá diody, na náprávě pracujeme, bouldery si do té doby budete muset zapamatovat :)
 

 

Komentáře

 • Autor: Jan Veselý08.12.2017 11:14
  Přijde mi, že na zaházených stěnách bez označených cest se nijak moc neleze, tak nevím, zda je dobrý nápad ten prostor ještě rozšiřovat. Narváno bývá hlavně u těch vymyšlených cest. Na druhou stranu vítám nápad mít prostor pro lehčí začátečnické bouldery, těch je v současném BB docela pomálu a slabší lezci mívají problém si něco najít. Ale jestli to bude kombinace jasných lehčích boulderů a zaházené stěny, tak to snad bude fungovat dobře. Ale úplně vyhodit Boulderboj z nové haly je škoda, takhle přijdeme my boulderbojovníci o zábavu na tamních profilech. Ovšem zkombinovat to dohromady asi moc nejde.
  Reagovat
 • Autor: Martin Scháňka08.12.2017 13:01
  Tenhle krok se mi zdá dosti nešťastný. V zásadě souhlas se vším, co řekl Honza. Velká škoda, že nebude bboj na výlezech a ani v kolmicích, kde jsem se na cesty vždycky hodně těšil - byli mnohem delší a většinou výrazně zajímavější než ve staré hale... Teď to všechno bude jen o brutální síle v mordoru a převisech a když bude štěstí, tak se možná objeví nějaká ta ladička na lodi. Tenhle krok vypadá, že tak 3/4 zákazníků jsou vlastně jenom děti a začátečníci, jinak by to nedávalo smysl. Za mě škoda, velká škoda...
  Reagovat
  • Autor: Martin Scháňka08.12.2017 13:04
   Navíc jenom na oblejzání a na kolečka je přece, hrad, naklápěčka, moonboard... zaházet tak kvůli tomu další halu :/
   Reagovat
 • Autor: Petr Černocký08.12.2017 13:14
  Podle mě hrozná škoda. Úplně zbytečně se z BBoje ztrácí variabilita, kterou Nová hala přinesla. Velkej palec dolů.
  Reagovat
 • Autor: Andrej Litvaj08.12.2017 15:33
  mit vetsi variabilitu ve vymysleni vlastnich cest nebo k simulovani cest ze skal nezni vubec tak spatne. kdyz k tomu pripoctu zahazenou halu 27 tak to bude fantazie. na ty struktury sem zvedav, ale tipnul bych si ze to bude hodne hardcore a moznych cest bude minimum. kdyz to ale budou kluci casteji obmenovat, tak proc ne. jinak souhlasim, ze omezeni bboje pouze na starou halu na schopnosti prilakat nove bojovniky spise neprida. jedny z nejlepsich cest sem si zvykl uzivat prave na kylu a v kolmicich. zmena je zivot, stejne je BB nejlepsi bouldrovkou v Praze :) staveci sou nadsenci, personal super a porad se tam neco meni. pro me top ;) čest!
  Reagovat
 • Autor: Jan Špelina08.12.2017 17:27
  jo, skoda novy haly co se tyce boulder boje...uz to, ze z boje jiz drive vypadla stena vlevo od kylu byla skoda...cekal jsem, ze se zahazena stena bude menit...ve smyslu, ze bude zahazena kazdou chvili jina...nu coz, stara dobra...
  Reagovat
 • Autor: Petr Beneš10.12.2017 10:27
  Souhlas s tím co je napsáno výše. Na zaházených profilech se moc neleze a pro lidi, kteří chtějí kolečkovat a že jsou jich max. jednotky je tam míst na kolečkování až až. Tím, že se z BB boje vyřadila nová hala, tak z něj zmizely zároveň skoro všechny kolmice a i těch pár výlezů co ještě zbylo. No předpokládám, že když se ukáže, že to nebylo dobrý rozhodnutí, tak to zas není nic co by se nedalo změnit :-) Jinak stěna jen se strukturama mi to přijde jako dobrej nápad.
  Reagovat
 • Autor: Martin Valenský13.12.2017 15:06
  Taky mi přijde škoda tu největší devizu - boj - omezit ve smyslu pestrosti repertoáru. Kdyby se boj rozprostřel pořes všechny profily ve všech halách (někde hustěji, někde řídčeji), tak by mohly zůstat nastřílený profily pro kolečka, stěna se strukturama atp., a mezi tím by mohly být cesty pro daný kolo. Na druhou stranu nelze ze zavděčit všem, takže klidně to zkuste a dolaďujte.
  Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama