Nejnovější komentáře

Autor: Michaela Hrabánková14.06. 17:05
Autor: Kateřina Pírková22.04. 02:02
Autor: Marie Kopáčková12.04. 21:26
Autor: Kateřina Pírková16.01. 16:58
Autor: Jan Kohout15.01. 22:57

BB - najdi si svou akci...

<Červen '22>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:

pondělí - neděle
09:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

Fáze lezení a organizace tréninku

Jelikož lezení je individuální sport a na každého jedince platí jiná pravidla je zapotřebí si najít a naplánovat ideální tréninkové fáze během tréninkového období. Nabízíme vám vodítko jakým způsobem by zhruba mohlo vypadat vaše plánování a organizace tréninku.Všechny tréninkové metody, které na těchto stránkách uvádíme nebudou mít smysl nebo kýžený efekt pokud je budete používat chaoticky a náhodně. Jedině kvalitně postavený a naplánovaný trénink dá vašemu snažení smysl a logiku. Ovšem ideální tréninkový systém si budete muset vytvořit a "ušít" přímo na sebe bohužel sami.
Ideální je si přečíst výbornou knížku od Rudolfa "Tufiho" Tefelnera, kde se mnohem více rozebírá stavba a organizace tréninku.
Celkový průběh roku by měl vypadat asi takto:

Všeobecné tréninkové období:
V tomto období je potřeba vybudovat kvalitní základ. Trénink je různorodý a je zapotřebí nalézt co nejvíce kroků (nejlépe bouldering), odviset co nejvíce sekund na liště, navzpírat pár tun v posilovně a odběhat či odplavat pár kilometrů.  Intenzita cvičení je mírná až střední a je charakteristická velkým objemem.

Speciální tréninkové období:
V tomto období je potřeba zpracovat předcházející období a vypilovat ho do speciální výkonnosti. Intenzita cvičení je střední až vysoká. Trénink je zaměřen na maximální sílu a speciálně střednědobé (AN/AE) i krátkodobé (AN) vytrvalosti. Velmi účinný je bouldering, foot off bouldering, maximální statické visy a campus.

Vylaďovací období:
Toto období slouží jako úvod  do hlavního období a k závěrečnému doladění výkonnosti.
Trénink v tomto období je charakteristický maximální intenzitou při mírném objemu. Důležitá je ovšem dokonalá regenerace.

Hlavní období:
V tomto období si plňte vaše cíle. Trénink je minimální a slouží pouze k udržení formy.

Přechodné období:
Toto období má za úkol dokonalou fyzickou a psychickou regeneraci po sezoně. Provozujte aktivní regenerační sportování nízkého objemu a intenzity.

Při rozdělování tréninkového období se může použít tzv. 4-3-2-1 systém, ale je celá řada dalších možností jakým způsobem jednotlivá období rozdělit.

Délky jednotlivých období mají různé podoby a napasovat ideální způsob na vaše potřeby vyžaduje dokonalé poznání sama sebe.
Pokud budete mít zájem se o tréninku dozvědět více nebo pomoci uvést dané postupy do praxe, tak se nebojte navštívit Boulder bar osobně. 
BB je zde především pro lidi, kteří se chtějí v lezení stále zlepšovat a dosahovat svých cílů. Ať už se jedná o lezce, kteří se chtějí zlepšit z 6 na 7 nebo z 9 na 10.
Jedna konzultace vám může pomoci otevřít oči ve vašem snažení o docílení vyšší výkonnosti a zlepšení se v lezení samotném.

reklama