Nejnovější komentáře

Autor: Katka Chvojková04.12. 14:31
Autor: Marek Nekvasil03.12. 21:12
Autor: Katka Chvojková03.12. 15:50
Autor: Jakub Klinkovský03.12. 15:17
Autor: David Veselý02.12. 09:08

BB - najdi si svou akci...

<Leden '21>
poútstčtsone
 1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 1.7. 2020):
Po - Pá     8:00 - 23:00
So - Ne     9:00 - 23:00


Vstupné:

Dospělí
130 Kč

Děti
85 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

04.08.2018 12:45

Hudební Tipy 31

foto

Léto se přehouplo do druhé půle, vedra jsou na maximech a vrcholy v podobě topů stále méně dosažitelné pro přebytek potu a nedostatek adheze. Je to trochu schíza, ale koupačka ve studený vodě to zachrání a hudba vás naladí zpět do pozitivních vibes.AURORA - Queendom
Jako jedna z mála měla to privilegium vystoupit na colours of Ostrava dvakrát, naposledy letos a pro velký úspěch se premierově dočká i Praha. Aurora je norské zjevení, které uchvátilo hudební svět svou čistotou, upřímností a krásným hlasem. V Bergenu usazená zpěvačka, písničkářka a válečnice se neustále posouvá kupředu a své chystané album komentuje následovně: „Teprve teď chápu sebe sama lépe než kdy dřív a konečně vím, co chci sdělit ostatním. Nová deska bude o všech našich podobách lidství. Bude o tom, jak ubližujeme ostatním i o tom, jak je milujeme, o našich krásách i špatnostech.“ 17. 1. 2019 Fórum Karlín.
 


George FitzGerald - Burns
Když se v  roce 2010 přestěhoval do Berlína, konečně se rozhodl začít vydávat hudbu, na které předtím roky pracoval. Jelikož byl vždy otevřen rozličným žánrům, jeho tvorba osciluje mezi housem, bass music či garage a je ozdobou uznávaných elektronických labelů jako Hotflush, Aus Music nebo Hypercolour. Georgův emotivní a současný zvuk vedl v roce 2015 k vydání brilantního debutu Fading Love pod značkou Double Six Recordings, která je sublabelem populárního vydavatelství Domino. A to nejsou veškeré úspěchy. Nyní se vrací s druhou dlouhohrající deskou All That Must Be, do které se promítl návrat do britské domoviny i vnitřní transformace, kterou přineslo nejen narození dcery. George dospěl, odklonil se od čistého tech-housu, přidal více ambientních ploch a hlavně hvězdné hosty a spolupracovníky. Poslechnout si tak můžete například Tracey Thorn z Everything but the Girl, Bonoba nebo Lil Silvu. 22. září v ROXY.
 


Christian Löffler - Haul (feat. Mohna)
V osamoceném srubu na pobřeží Baltického moře vzniká hudba jedné z nejosobitějších postav současné elektronické hudby. Vystaven nezkroceným živlům země, lesa a vody vytváří Christian Löffler hudbu plnou melancholie i euforie, hudbu ovlivněnou mnoha vlivy a při tom naprosto jedinečnou, hudbu pro duši i tělo. Christian je v České Republice již dobře znám a to zejména díky Josefu Sedloňovi a jeho osvícenému hudebnímu vkusu. Christian vystoupí na multižánrovém festivalu Cool v plotě, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, new folk, soul, elektronická, experimentální hudba, world music a dalšími, je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy. Festival se odehrává 31. 8. - 1. 9.  na sedmi pódiích v historickém centru města Písku.
 


Booka Shade - Love Inc 
Dvojka Walter Merziger a Arno Kammermeier společně funguje od 90. let. Stojí za vznikem labelu Get Physical, na němž vydává třeba Trentemoller, Modeselektor nebo Junior Boys. Samotní Booka Shade si věhlas získali začátku milénia. Díky hitovým albům Memento či Movements tehdy začali jejich tvorbu sledovat všechna zásadní hudební média i festivaly. Po tom, co duo na jaře vydalo album Cut The Strings, přichází navíc v létě s dalšími čerstvými EP´s. Na Flédě tak 14. září vystoupí ikoničtí Booka Shade ve vrcholné tvůrčí formě.
 


Princess Chelsea - The Cigarette Duet
Chelsea Nikkel je klasicky vzdělaná klavíristka. Na klavír hraje od dětství, v mládí koketovala ale i s hrou na bicí, na kytaru a klarinet. Už na střední škole v sobě objevila vášeň a talent pro psaní hudby a skládání a vznikla tak první skladba Monkey Eats Bananas. V letech 2003 - 2006 hrála s kapelou Teenwolf a byla také členkou úspěšné novozélandské skupiny The Brunettes, která to dotáhla až na americký label Sub Pop. Od roku 2009 už ale také Chelsea natáčí vlastní sólové písničky, které se nijak nestydí za svoji hravost a hitový potenciál. V roce 2011 vydala Princess Chelsea singl Cigarette Duet, který se stal okamžitě virální senzací a do dnešního dne nasbíral přes 40. miliónů shlédnutí. Chelsea ale rozhodně není hvězdou jednoho hitu, což dokazují její studiová alba: Lil´Golden Book a The Great Cybernetic Depression. Princess Chelsea procestovala během svých turné Evropu křížem krážem, na podzim se vrací s novým albem a 25. září zahraje v pražském Jazz Docku v rámci koncertní série Femme Fatale a dále 29. září Cooltour Ostava1. října na Flédě.
 


George Ezra - Shotgun
Britský zpěvák George Ezra, který se v roce 2013 v Evropě proslavil díky své skladbě Budapest, vydal na jaře očekávanou druhou desku Staying at Tamara’s, na kterém najdete i píseň Shotgun, jež se nedávno vyšplhala až na 1. místo UK single chart. Po letošním koncertě na Colours of Ostrava se zpěvák chystá Českou republiku navštívit znovu, a to hned na podzim. 22. října zahraje ve Foru Karlín.
 


Peggy Gou - 'Gou Talk'
Peggy, původně z Jižní Koreje, je v Berlíně založená už pěknou řádku let. Pozornost si vydobyla hlavně pravidelnou produkcí pečlivě poskládaných mixů, které oscilují mezi detroitským, londýnským a právě berlínským zvukem. Najdete v nich temnější plochy pulsujícího housu a techna, ale také zlomené beaty a abstraktní kompozice. Ale nejde jen o mixy, Peggy je totiž zdatná producentka. Za pozornost jistě stojí její debutové dvoj EP s názvem ‘Art of War’, které vydala na značce Rekids před dvěma lety. Dominantou Peggy ale nejsou jen její mixy a vlastní produkce. Je to i její osobitý styl oblékání, díky kterému byla například vybrána do Vougeworld 100, představující nejzajímavější umělce světa bez ohledu na zaměření. Zevrubný rozhovor o své lásce k havajským košilím a slunečním brýlím poskytla i Mixmagu. Ať už jste fanoušci její hudby nebo posledního modelu tenisek, její premiérové vystoupení v Čechách byste si neměli nechat ujít. Potkáme se 5. října v ROXY.
 


Chad Valley - Impartial
K celé šíři jeho hudebního záběrů Hugo Manuelovi nestačilo šéfování oxfordských indierockerů Jonquil, a tak začal v roce 2010 produkovat chillwave pod jménem Chad Valley. Na konci května vydal třetí řadovku „Imaginary Music“, která je napěchovaná osmdesátkovou romantikou (!), a při této příležitosti přijede v září také do Prahy.  ​26. 9. Meetfactory.
 


ionnalee; GONE
Hra na schovávanou švédské písničkářky Jonny Lee začala 4. prosince 2009 tajemným virálním videoklipem nahraným na YouTube pod neméně kryptickým názvem iamamiwhoami. Následovaly desítky dalších, temně popových songů a brzy bylo jasné, že nejde-li o pseudonym některé už etablované hvězdy, rodí se nová. Coby iamamiwhoami vydala Jonna Lee (ve spolupráci s producentem Claesem Björklundem) tři desky, dva živáky a film, načež se vrátila k vlastnímu jménu, stylizovanému jako ionnalee. Letos ionnalee vydala novinku „Everyone Afraid to Be Forgotten”, na které spolupracuje mj. s Comem Truisem a na podzim také vůbec poprvé zahraje v Praze.  13. 10. Meetfactory
 


THE HERBALISER - "THE LOST BOY" ft Hannah Clive
Málokterá kapela dokáže spojit v jednom kotli fajnšmekry, kteří si libují v sofistikovaných melodických a harmonických finesách, typických pro současný jazz s těmi, jejichž srdce tluče v nekompromisních hiphopových beatech. Právě takoví jsou britští The Herbaliser, kteří vystoupí 11. dubna v Lucerna Music Baru. Kapela, která od počátku 90. let patří k pilířům elektronické scény na britských ostrovech, má svoji pevnou fanouškovskou základnu i u nás. Jejich nezaměnitelný sound a energický drive se skvělou dechovou sekcí, naposledy uhranul pražské publikum koncem dubna na Karlově náměstí, kde vystoupili na skvělém koncertě spolu s česko-slovenskou legendou Lacem Déczim. Po necelém roce se tedy vrátí, aby svoji voňavou a omamnou směs rytmických, melodických a harmonických bylin ze všech koutů svět naservírovali v intimnějším klubovém prostředí.
 


A to je vše přátelé, další příště. Pečlivě se ovlažujte a chlaďte, nebuďte chladní, nýbrž vlídní, vyhněte se kolonám a Vídni a zahněte do BB na novýho Boulder Boje, co do sluchátek už víte. 

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama