Nejnovější komentáře

Autor: JO JO16.06. 10:04
Autor: Pavel Mika15.06. 16:27
Autor: Jiří Oliva12.06. 18:09
Autor: Martin Mohl09.06. 15:08
Autor: Marek Nekvasil31.05. 10:40

BB - najdi si svou akci...

<Červen '21>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 17.5.2021):
Po - Ne     9:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

17.08.2014 10:00

Hudební tipy V

foto

Drum and Bass je hudební žánr elektronické taneční hudby vzniklý v 90. letech 20. století. Pro tento styl jsou charakteristické převážně instrumentální skladby, založené na výrazné basové lince spolu s bicími, od toho se odvíjí i původ jména stylu (basová linka). Tyto linky bývají někdy doplněny o další vokální či instrumentální samply. Kořeny má DnB v Junglu či ještě dále v reggae. Dnes se dělí na spoustu podžánrů, namátkou Tech Step, Liquid Funk apod. V Bebesu často slýcháte na stěně sety předních DnB dj´s. V našem výběru se zaměříme na tracky, které svůj styl přímo reprezentují.

Etherwood - Hold Your Breath
Etherwooda jsme vám již představili v prvním díle. Že je to ale DnB nemůže chybět ani zde. V BB ho máme opravdu rádi, a tak mu dáváme opět prostor, tentokrát s jiným songem z jeho debutové, stejnojmenné desky.

Roebuck - Only You
Velmi příjemný, spíše poslechový track nám nachystal producent z britského Sheffieldu Roebuck. Only You.

Seba - Blaze And Fade Out
Seba pochází ze Švédska a jeho tvroba je sevesrky chladná, ale křišťálově jemná na poslech. S tímto trackem se snadno zasníte a necháte se unášet příjemným vokálem Krister Lindera.

Matrix & Futurebound - Sand Storm
Velmi melodický DnB tvoří také britské duo Matrix and Futurebound, v Čechách všem DnB fanouškům dobře známé.

Calyx & TeeBee - Elevate This Sound
Ze spojení dvou významných DnB producentů vznikla dvě parádní alba. A právě z druhého z nich, z All or Nothing si zahrajeme track Elevate This Sound.

Ror Shak - A Forest feat. Chantal Claret
Ror Shak je projekt pánů DB & Shaun. V tomto případě si vzali do parády hitovku od The Cure A Forest a parádně ji převedli do zlomené podoby.

Klute - Saviour
Londýnský producent Tom Withers aka Klute má své místo mezi top DnB producenty jisté. Po poslechu tracku Saviuour je vcelku jasné proč. Nálada songu i klip je emocionálně výborná a naléhavá.

B-Complex - Beautiful Lies
Slovenský producent B-Complex, kterému se podařilo dopracovat se až ke spolupráci s prestižním DnB labelem Hospital Records a jeho notoricky známý hit Beautiful Lies. Zn. neohraje se.


John B - Numbers (Camo & Krooked Remix)
John B je tak trochu šílenec. Excentrický producent balancující mezi DnB a Electrem, které do svých setů velmi rád vkládá. Zde v remixu od Camo and Krooked.

Underworld - Scribble
Underworld nejsou typickými představiteli DnB, vlastně jej vůbec netvoří, ale na jejich posledním albu Barking jim s jedním trackem píchnul High Contrast, který naopak na DnB scéně patří k top producentům a vylezl z toho zajímavý DnB track, hodný vašeho poslechu.


K DnB se určitě ještě vrátíme, nabídnout nám toho může spousty a byla by škoda nabídku minout. Příště se dostane na rovné beaty, vyklidněné, minimalové. Možná ano, možná ne, hudba je univerzální, a tak se může stát, že narazíme na jiný tipy, co vám naservírujeme, nechte se překvapit a v pondělí čau u rozhovoru.

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama