Nejnovější komentáře

Autor: Katka Chvojková18.08. 15:05
Autor: Jan Veselý08.08. 15:01
Autor: JO JO27.07. 21:28
Autor: Michal Čeleda27.07. 20:01
Autor: JO JO16.06. 10:04

BB - najdi si svou akci...

<Listopad '21>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 17.5.2021):
Po - Ne     9:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

19.10.2015 13:50

Jůes druhý týden

foto

Amerikan story v podobě druhého týdne. Počet cest se navyšuje. Káča je roztočená a prsty slábnou...Nebo naopak? Ať tak či tak obojí je prima.Je to už druhý týden co se poflakujeme po Jůes RRG. Už když jsem sedal do letadla, tak bylo jasné, že to poletí kruto rychle a taky se tak děje. Čas plyne a je potřeba ho chytit za koule a vytáhnout z něho co nejvíce. Jsme oproti Evropě v minulosti a občas píšeme a voláme do budoucnosti :). Tyhle časový posuny jsou báječný.
RRG je obří oblast a nevíme kam dřív skočit. Lezeme co to jde a nejhorší je, že to moc nejde. Popravdě moc připravený nejsme. Kdo by to byl čekal :). Jedno je ovšem jistý: My se tady rozlezeme :). Cíle, plány, sny a útoky berou za svý. Není co řešit. Jsme na parádních skalách, slunce svítí a i když už je večer docela kosa a ráno nás probouzí jinovatka na a ve stanech, tak se máme fajn.
Hrozně rád bych napsal jak tady krutě sázíme a plníme si kapsy přelezama, ale potřebnou formu jsme nechali asi doma a kdesi nad oušnem uvízlo štěstíčko. Srdíčko do toho ovšem dáváme a jdeme tomu naproti. Minulý týden jsem sepsal ve formě deníku, ale tenhle týden jsem se v tom totál ztratil. Jirous to jakž takž zaznamenává denně na AIXU, ale mě se ty dny nějak slejvaj do jednoho velkýho.
Když lezeme, tak se snažíme zbombit rozlezené cesty a nalejzáme do nových a nových projektů. Ta oblast je tady obří. Zkuste prolézt Frankenjuru za měsic...Stejně bez šance i tady. Tohle není oblast na měsíc, ale minimálně na rok(y) :). Chceme všechno vidět a všude lézt. Hodně smutně jsem zakončil snažení v Omaze, kde od přelezu dělilo pouze to potřebné štěstíčko. A o tom je přesně lezení. Nedáš, dostaneš. Ve finále můžeš být sebevíc ready, ale pak se vše semele tak rychle, že jen čumíš proč se zase houpeš o iks háků níže. Vzpomněl jsem si na podobný pocity v Olianě, kde jsem se proletěl z vylezených Goril :). A tak to je a tak to asi má být.
Pocity z lezení jsou ovšem nepřekonatelný. Skvělá je hra nervů když nalejzáme do neznámé cesty a jdeme na fleš. Krok do neznáma a obava z příštího kroku. Úleva když je lehkej nebo kontrolovaně přelezenej. Bitva o následující chyt, který je kurňa daleko či hrozně malej. Vítězství v následujícím madle a vše co bylo se nuluje, protože jdeš do další neznámý. Hecovačka od kluků a kamán-ování od amíků. Vzájemně se hecujeme a pořád pošťuchujeme jeden druhýho. Nálezy do pokusů jsou bitva nervů na druhou. Vzájemně se tlačíme do topu, který střídavě úspěšně dáváme. Čistá radost z lezení. Čísla jsou super, ale jsou fakt jedno. Cestu vylezeš a svět se nezmění. Chvilkové vnitřní zachvění pocitu radosti, hrdosti, úlevy a už to hrneš na další. Cestu přelezem v podstatě zabiješ. Zahřeje vzpomínka na ní a drobně posune tvou sebejistotu.
Lezení je perfektní sport. Potkáváme bandu podobně poznamenaných nadšenců z různých koutů světa. Amíci, Kolumbijci, Frantíci, Kanaďani atd atd. Všichni hrajeme stejnou hru a jedeme si svoje povidla. Každý má lezecké problémy jinde a řeší je jinak. Lezení je super důvod k cestování a poznávání světa.
Andrejova nemoc je ta tam a v cestách, kde je lišta nás krutě školí. Když se rozdávala, tak si asi přidal třikrát :) a já s Jirousem jsme přišli pozdě. Jíra Lautna si ladí vypečené cesty, ale v nekonečných převisech se hýbe taky víc než dobře. Každý máme svoje cesty, ale v podstatě všichni lezeme všechno. Plánů máme plnýho průvodce…
O restdejích zevlíme a drbeme koho se dá. Je neuvěřitelný na kolik lidí už jsme narazili. No neboj! Na tebe asi taky :) a pokud ne, tak ještě pár restadejů mít budeme...
Vaříme, kuchtíme a vytváříme brutál kulinářský směsi. Máme obří pánev mistra Voka a všichni nám ji hrozně záviděj. Největší fór je, že na Andreje voláme Šéfe a vono to zní jako Chef což je inglišmensky kuchař :). Takže Andrej je uznávanej, poplácávanej, protože je to kuchař a né a né se toho zbavit. Prostě Polrajch hadr :)
Velryby lovím vytrvale, ale jsou fakt nezvykle mrštný a při pohledu na foťák neuvěřitelně obratný. Mega úlovek jsem ovšem pustil, protože to už bylo fakt jako moc…

No víc už ze sebe asi nevytáhnu...Ono stejně fotky jsou nejvíc, tak tady je máte :)

Jsme v kempu týpka Migéla a jedou tady po tunách pizzu. V týhle garáži tu všechno plácaj...Pár pytlů mouky na víkend :)Každej prostě bydlí jinak. Zřejmě dorazil Spilkin :) Takovejhle bejváček by se nám teda moc líbil!I v tomhle bydlej dva :)Ráno jsem se proběhl po parkáči s foťákem a napočítal jsem 24 emerickejch států. Chápeš? 24!!! Ulet co?Dali jsme si vejletík na ty zdejší přírodní mosty. Pár jich tady mají a jsou fakt velký. Lezení ovšem zakázáno.Cestou nahoru všude zábradlí, zákazy a příkazy. Na vršku, kde fakt hrozí nebezpečnej pád dolů ovšem nic. Aspoň někde je něco normálně :)Asi jsme přišli v blbým směru :)Stejně to nejezdí a půjdeme pěšky...To jsou mámo panorááámata.Kdo najde Boulder samolepku, tak má deset bludišťáků...Tyhle cedule jsou prostě boží. Chápete to :)? Jak se to na normál tacháči počítá?!Večírek byl mocnej! :) Tři bludišťáky za správný počet lahváčů.Juráš leze k roštěnce, která na něj asi čeká...Tady jsou schopný zalézt do díry a tam být třeba půl hodiny...Děs běs.Jíra mastí nahoru a borka pořád sedí a čumí :). Po hodině to "rozjede" a spadne v druhým kroku :)! Nepochopíš nic...Krapet slunce do Čech...sorry za provokaci, ale takhle máme fakt denně. Už je to občas i trapný :)Nález do potvory. Madla, madla, madla a pak si klidně spadneš. Lama no...Nástupy jsou občas nejtěžší z celé cesty.Šéf v rozlezu.Brutál sektor, co? Tipněte kolik to má metrů. Pět bludišťáků za správnou odpověď-Tohle byl taky dobrej forek. Neteče...Běž zaplatit...Okej...Ty woe co tam dělá...Už jsi platil?...Jo...Neteče...Jdu za ní...Prej to máš vytáhnout...Hmm...Nic...Neteče...Jdu za ní...Prej to máš vytáhnout...Fakt nevim co...Jo tadýýý... AHA start a stop :)Andrej se schovává před velrybkou...Zjevně dobrá značka :) Ale bacha! Nečekejte naše výborný okurčičky. Tyhle jsou brutál míchnutý koprem...To je woe amerika! Všechno co je giga je dobrý!Ale tenhle je ještě hustší...A tohle s nima pak udělaj když je nebavěj. Normálně je hoděj ze skály. Sektor GMC má vcelku jasnej původ názvu.Jurášové v prvním kroku...Jurášové v druhém kroku. Dali? Kdo chce sedm bludišťáků?Amíci mají rádi všeeechno BIG, ale tohle...TOHLE je už prostě pouze čistá provokace :)! Prázdná louka a on si to dá hned vedle nás...I vyprat jsme si byli. A jsme čisťounky jak miminka.Návnady na velryby. Na tohle vždycky zaberou...Jen je potřeba číhat a být trpělivej.Chcete mě? :) No nekup to za ty prachy. Kdo najde Andreje má šest bludišťáků :).Holky sorry, ale našli jsme si nový holky. Tři Jirkové a Pětadvacet bludišťáků pro toho kdo uhodne čí je čí...:) čiččíííí...Amíci nejen, že mají rádi všechno velký, ale navíc jsou sami velký prasata...Neuvěřitelnej kentus jsou po sobě schopný nechat. To jako fakt nepochopíš...Nou hend.No a to je vše folks...Tak kdo jste uhádl kolik bludišťáků? Máte aspoň jednoho?
A nebujte! Plodíme pro vás rozhovor. Příští pondělí konec berliček a bude pokec. No a sorry, ale o týdenní reportování taky nepřijdete.
Všichni zdravííí mějte se a držte se!
Oliváč

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama