Nejnovější komentáře

Autor: Katka Chvojková18.08. 15:05
Autor: Jan Veselý08.08. 15:01
Autor: JO JO27.07. 21:28
Autor: Michal Čeleda27.07. 20:01
Autor: JO JO16.06. 10:04

BB - najdi si svou akci...

<Listopad '21>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 17.5.2021):
Po - Ne     9:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

12.10.2015 09:36

Jůes první týden

foto

Rozhovor byl původně v plánu a je docela i jasný s kým by byl, ale dotyčný nám jaksi onemocněl a budete si na něj muset nějaký to pondělí počkat. Ale znáte to. Kdo si počká...Jako útěcha je tady report o tom jak se máme. Je to spíš takovej blog, ale co už :).
Takže kdo má zájem se probít následujícím textem, tak je vítanej. Kdo ne, tak vězte, že se máme fajn...


 


Tak a je neděle. Minulou neděli jsem naskočil v Praze do tága, letiště Ruzyně, letiště Paříž a fíííí přes oceán na letiště v Cincinatti. Čas letí.
Necelej měsíc před odletem:
Jíra El: Tak co Jíro jedeš s náma do Redu?
Já: Jako vy fakt jedete jo :)?
Jíra El: No jasně, akorát kupujeme letenky.
Já:Tak mi ji taky objednej…

No jo. Jenže letenku nekoupíte bez víza a vízum nedostanete bez pasu. Za ty léta ježdění po Evropě, kde si vystačím s občankou se to ukazuje jako jistý problém. Honem vyřizuju pas a pak vše potřebné. Tím se dostávám do skluzu oproti klukům a cestuju bez nich o pár dní později.

No a jsme už týden v Jůes v RRG a máme se fajne.
Jirous (Příba) s Jírou (Lautna) a s Andrejem (AIX) přijeli o pár dní dřív, ale vyžrali si pěkný hovna. Jírům nedorazily batohy s lezením a se spaním a ještě k tomu jim tři dny pršelo.Prý docela dost. Naštěstí jim ubytko uhradí letiště a tak to přečkali v suchu a teple.
4.10 Můj let byl cajk a zelená folie na mým kufru zářivě svítí na pojízdném pásu a dělá mi velkou radost, že ji vidím. Supr. Lezecký trip může začít a po dlouhé době se dostávám na pořádné skály na delší čas. Navíc s borcema co stopro pojedou kudlu. Paráda!


Údernej tým

Kemp narvanej lezci a Jíra mi představuje můj pidi stan. Jirous se náramně baví :). Pohoda. Jsem woe na skalách!


Pravej Lautny a levej můj. Večerní návštěvy asi nebudou :)

První den lezení a první oblasti. Jak říkal Andrej: „Bude se ti to líbit.“


Skály hrajou barvama...

A líbí :) Mám rád madla a nemám nic proti dlouhým lajnem, kde nevidíte konec. Nekonečný lezení a bitva o holej. Amíci jsou ovšem pošahaní bezpečností a první nýty jsou brutál vysoko. Není to ovšem tak schválně jako u nás, kde to prvovýstupce žene do výšin s vidinou slávy a uznání, ale proto že první se prostě bidluje. Mají krásný spešl udělátka a rozhodně to musí být dobrej byznys neb to má každej. Dobrý lobby :). Safety first je jejich heslo a někdy si cvaknou rovnou druhej. Na nás tedy občas blbě čuměj když lezeme k prvnímu bez předcvaknutýho, ale někdy je to fakt až moc vysoko a cvakáme taky. Jirouse technika je ovšem vytříbená a docela čuměj, že na cvaknutí stačí obyč klacek a bez tejpky :).


Amíci prostě rádi bidlujou

5.10 Na rozlez maj kluci oblast Bright Side. Sázíme cesty jako Crown of Thorns 5.11c,
a seznamujeme se s matrošem a aktivujeme těla. Šahám na skálu po hodně dlouhé době :). Dvojky jsme zatím rozhodili, že já lezu s Andrejkem a Juráš s Jurášem.

Jurda s Jurdou bombí Golden Boy 5.13b, ale přelez zatím dost odolává i když Jíra vytahuje zbraně před kterýma se roztřeseme všichni :)


Jíra má prostě styl :)

Přesunujeme se do sektoru The Dark Side a to je teda mňamka. Pět áček vedle sebe a jedno bejdo. K tomu cesty na rozlez a dolez. Závist zapouští kořínky :). Váháme co dát nejdřív a chceme se rozpinknout v devětmíně. Naserou se nám ale do ní amíci a jsme rádi, že to tak je. V dolezu k prvnímu týpek začne cosi mumlat a všichni jsou na nohách. Kousek od něj číhá had. Prej copperhead. Mírně jedovatej. No skvělý…Mi klepne. Týpek tedy nabidluje první a had se rozvaluje a střídavě vylejzá a zalejzá.


Všimli byste si ho?

Andrejko flashne The Force 5.13a a nezbývá než abych se s tím taky popral na první dobrou. Daří se a hned je na světě zase krásněji :). Kluci bombí cestu vedle Mind Meld 5.12d a Jirous ji pošle na flashung a Jíra na druhej. My si oběhneme koperheda a není mě moc do zpěvu když míjím jeho pelíšek. Cesta American Dream 5.12b je ovšem nádherná. Den zakončujeme v sektoru vedle, kde jsou dvě na pohled super cesty. Levější s nástupovou hranou si berou Jurášové a pravou si bereme my. U kluků je bitva u prvního. Hrana a nohy na tření. Vzlety, pády, kotrmelce a velká legrace. Amíci stopro bidlujou až druhej a rozhodně přicházejí o tu správnou lezeckou zábavu. Jirous nakonec ubije druhej a Jura to pak taky proběhne.


Jak se k sobě kluci tulí, co :)?

Naše cesta je přes krysu, která mi nevoní a nakonec to celé přešáhnu. Skvělej den. První lezení je za náma a moc se těším na další sektory a routy.

6.10 O rest deji zevlíme a shopujeme. Objevil jsem skvělou dosciplínu a to lovení velryb. Je jich tady plno, ale člověk musí být opatrnej a pohybovat se tiše a nenápadně jinak utečou. Kluci mi je schválně plašej, ale začínám být ostřílený lovec a úlovky rostou. Zatím mám jen čudly a na pořádnej zářez ještě čekám. Nevzdávám to.Lezení je prostě všude :)


Do dětí je to potřeba rvát od mala :)

Jediný sušenky co jsme uznali, že by se dali konzumovat :). Schválně odkud jsou :)?


My se prostě nasereme všude :)

7.10 Pořád se cítím tak nějak v evropském čase a nechce si mi moc tlačit na pilu. Ani to nejde. Tělo není zvyklé na skály a prsty pálí. Bů, škyt, fňuk. Lezeme ovšem parááádní cesty a s Andrejkem se suprově střídáme. Je to skvělej lezec. Prolezeme Black Gold 5.13c, které dal Ondra Beneš na OS a přikyvujeme, že je dobrej :). Cesta nádherná. Lajna jako prase a super kroky. Nástup sice totál šlem, ale jak se dostaneme přes mokrou polici, tak jsme v ráji. Nástup tahy po lištách a v cruxu malá lišta do kříže a z ní se kontrolovaným přetočením a poskokem dostat do police. Odtud dál se dá ještě spadnout a člověk bude muset bejt v přelezu pevnej. Druhej pokus nedáváme a chceme prolézt co nejvíce cest.


Andrej v Black Goldu

Jirous se pere s kolmým Brilliant Orange 5.13a a kňučí a kvílí. Snaží se tím zdrhnout od dlouhých cest, ale ono mu tady nic moc jiného nezbyde. Však on se v tom rozleze.


Příba v nástupu

Jíra El buší Golden Boye, ale zatím vytrvalost není tam kde má být...


Jíra před pokusem...

Přesunujeme se do včerejší krásky The Dark Side a s Andrejem se pustíme do The Return of Darth Moll 5.13b, které odhalí svůj crux v levém spoďáku na lištu a vysokém nášahu pravou na kříž do dobrého bočáku. Dolez ke cruxu je bitva přes telefonní dírky a docela to kydá. Zbytek cesty je pak rutina, ale dlouhááá. V kuse si hačnu v nabrání spoďáku a vůbec se mi nechce bojovat. Jsem nějakej línej a tučnej. Andrej zarve fest a bočák drží a podle mě má posekáno. Ale nechytil správný další chyt a po boji na oblině sjede dolů. Škoda. Zbytek proběhne jak nic.


Oliweros v The Return of Darth Moll

Další cestu volíme Straight Outta Campton 5.13b. Velkolepé osmajdo. Skvělá bitva do výrazné díry kam se lidi schovávaj a restujou. Na takovou srabárnu házíme bobek a valíme dál. Od díry až do topu bitva po oblinách. Na OS opět chybí víc elánu a tak si spořádaně hačnu. Andrej to má dost podobně. Suprová lajna.
Jirous s Jírou mydlí Elephant Man 5.13b Jirous si ještě proleze The Return of Darth Moll 5.13b. Jíra El už je vyndanej z předchozího pokusování Goldu a restuje. Váhám co dál jít. Všechno hrozně láká, ale kůže a tělo kvíli. Namontuju se ještě tedy do Elephant Mana, kterého lezli kluci. Pěknej bouldřík přes oblinu. Andrej zatím vynechává a mrskne flash Mind Meld 5.12d.

8.10 Konečně očekávaný sektor The Motherlode   
Už to prostě chci vidět :). Velkej převis, madla, hlubokej záklon hlavy a stejně nevidíš kde cesta končí. Tak to je to o čem Andrejko básnil v Praze a kde si budu rochnit. No je to paráda. Navíc je to písek a v něm neuvěřitelný madla různých tvarů a drží to jak beton. Do hlavního převisu se hnát nechci, tak si proběhneme lehčí cesty v pravé části. Kick me in the Jimme 5.12a, Burlier´s Bane 5.12a, Rocket Dog 5.12b a The Low Easy One 5.12b. Jsem dobitej jak pes. Nejsem vůbec zvyklej na lezení dva dny po sobě na skalách a dost se s cestama peru. Moc si nedovedu představit lézt něco těžkého. Andrej vypadá naprosto fresh a Jurdové se po rozlezu pouští do Skin Boat 5.13a Jíra El to suše smrkne flash a Jirous se v tom krapet trápí. Tahle oblast není jeho rajon. Čistokrevnej bouldrista a jurskej specialista, který má najednou udělat 30 souvislých kroků. Žádnej med, ale při jeho síle se to poddá. Andrej se vrhne do této cesty a smrkne to jak malinu. Moc se mi do toho nechce. Naskakujou výmluvy a bolístky v těle. Nakonec to tedy taky dávám flash, ale byla to bitva. Lautna vybírá další pumelenici Convicted 5.13a a opět posílá flashung. Tentokrát už taky bitva, ale vyřveme ho nahoru. Jirous vynechává a sází druhej pokus v Skin Boatu,který zatím odolává. Andrej jde Hoofmaker 5.13a, protože Skin Boat už vysušil předloni. Jde bez bidla a mám o něj strach :). Ale jeho síla a zkušenost mažou jakékoliv obavy. Krásně se probije flash. Je řada na mě a volím Convicted. Kůže v ohni a je mi jasný, že Andrejova cesta by byla unreal. I Lautnova byla bitva a šel jsem na max. Cesta je ve svý podstatě lehká, ale jak už máte nakoupíno, tak se tělo vzpouzí a nechce se mu. Nakonec flash a radost. Jíra se pouští do hattricku a zbombí cestu Andreje Hoofmaker. Třetí flash a je král dnešního dne :). Dolezeme se (Jírové) na Chainsaw Massacre 5.12a a Šéf si dá Ale-8-One 5.12b.


Andrej v Ale-8-One

9.10 Opět restíme a zevlíme. Ve skalách je dobrá fauna / flora. Obří pavučiny a obří pavouci, Housenky jak dlaň. K tomu veverky a sem tam had :)


Pro gurmány :)


Pro fóbiky :)

Taky nás skoro všude vítaj :) Prodejna pivek všeho druhu. Většina jsou teda dost patoky, ale experimentovat se prostě musí.


Patokárna

10.10 The Motherlode podruhé:    
No už od rána se těším na ty pumelenice. Andrej je na tom bohužel blbě a už včera si stěžoval na nevolnost. Dneska stopro nepoleze a vypadá to na teplotu. Chce jít ale s náma a že je to oka. Rozlez jedna lehká cesta a pak Ale-8-One 5.12b. Už se vidím vedle v převise. Nějací filmaři tam blbnou s dronem a ten bzukot je fakt votravnej. Naštěstí po hodině mizí pryč a hřiště je naše. Omaha Beach 5.14a je jasná volba.


Omaha třetí obílená cesta zprava. Konec v nedohlednu :)

V průvodci píšou one of the best route a musím ji zkusit. Jasná lajna středem převisu. Řetěz v nedohlednu. Prvních deset metrů lehkých a už si stojím v dobrém restu. Čumim do převislé desky jako prase. Pietra Muratta hadr :). Finální výdech a jedu. Valím expresku za expresku a bojuju. Dolézám na zlom desky, kde udělám špatné rozhodnutí a necvakám z chytu z kterého jsem měl. Dostanu se do bodu, kdy se krapet bojim dalšího kroku. Kurňa, že jsem to necvak! Volím cestu velkého sraba a namísto boje vzhůru se proletím a v houpačce rychle chytám lano. Kurňa to je převis :). Rychle proběhnu k další presce a makám k další. Ty woe to jsou obliny :) Ruce křičí a makám abych nespadl...Přehlédnu chyt a už si to fičím dolů. Tentokrát už jsem byl příliš vysoko a k lanu se nedostanu. Začne mrskání kapra a posunuju se o centimetry vzhůru. Laktát stříká a maximálka poskoky za lano dostává za uši. To prostě nedám :). Přicházejí Jurášové a vysvobozují mě z marnosti. Všichni tři za pomocí žumaru mě dostanou zpátky do hry. Škoda, že to nikdo netočil :) Velká psina!
Čumim na obliny a tuším crux cesty. A taky že jo. Vše vyřeší vysoká pata a finální dolez k řetězu přes další 4 expresky je taky hustej. Tak to bude ještě prácička…Cesta velkoparádní. Čtyřicet metrů lezení s jasnou bitvou na konci.

Jíra prolejzá a bojuje v Bohica 5.13b. Andrej to předloni dal na onšicht. První pokus cesta odolává...


Jíra El letící v Bohice

Jirous se přesouvá do protější části amfiteátru a sází na kratší cesty. Probíjí se skrz Golden Touch 5.13b, ale nakonec to řeší jinou variantou než přes „kreditku“. Přes tu to urval Andrejko na onsajt předloni. Byl tenkrát dobře ve formě!


Jirous v Golden Touch

Restuju a když chci vyrazit na druhej pokus Omahy, tak se do toho přižene nějakej místňák. Těším se na podívanou a hlavně na ukázání lepší bety na obláče. Týpek vypadá odhodlaně. Naleze a dojede k odpočinku. Tam je dvacet minut! A to jakože minimálně. Lehce nervózním…V hlavě mi jede náhradní plán vlevo Transworld Depravity 5.14a, ale v tom si taky někdo tuční a navíc do toho začíná svítit. Nic jiného lézt zatím nechci. Týpek konečně začne lézt…Probíjí se a už je víc než jasný, že to bude na dlouho. Probije se asi po hodině! ke cruxu a na ten ani nešáhne a nechá se spustit…Grrr..:(.
Do celé stěny za začíná brutál opírat slunce. Jdu rychle na pokus. Běžím celou cestu, ale jsem až moc vystydlej a k tomu to vedro. Sedám a ladím boulder. Vedle Jíra buší a je v přelezu Bohicy. Hecovačka. Leze jistě a odhodlaně. Nepouští a cvaká řetěz. Cesta dál pokračuje a zvyšuje tak obtížnost na Last of the Bohicans 5.13d. Hodí náznak pokusu, ale má už moc nakoupíno. První osma je ovšem na světě.
Andrej bohužel nevypadá dobře a je to pěkně naprd. Stopro má formu a je na skvělých skalách. Musí se z toho vykřesat co nejdříve! Jirous jde na pokus a posílá Golden Touch. Lautnič na třetí odškrtává taky a opět je Master of the day :). Dvě áčka pod čepicí. Váháme zda zítra dáme rest nebo polezeme. Volba padne na rest a tak jdu ještě dlouhatánské Fourty Ounces of Justice 5.13a. Kůže lítá vzduchem a musím se zkousnout. Užívám si parádní pohyby, cvaknutí řetězu je za odměnu a jsem za flash rád.

11.10 No a to je zatím vše. Přelezů málo, ale lezení a zážitků moře. A o to jde. Opět prožívám jak mě lezení fakt baví a že je super být s kámošema. Cestou do skal potkáváme super značky :). Woe, to je normálně umění tohleto!


Nene :)

A my v těch zákrutách prostě jedeme relý a vůbec se s tím nesereme...


Dojedeme :)?

Co závěrem? Největší perly jsou :)
- Ty woe...Já cítím ramena...tak si je umej...Nebo si tam dej stromečky.
- Čum na něj, von neumí votevřít lahev...Jako votvírakem?...JJ sleduj tu lamu...Šéfe votevři mu to...Andrej zapalovačem otevře.
- Hele jak ten pes běží do lesa...(Jirous ho neviděl)...To bylo ale prase co?...(Pes se vrací houštím zpátky)...Jirous s panikou v hlase:"Bacha vrací se!"
- Jsme v Kentucky! Ken takýýý je odpověď na cokoliv co by Ken mohl zvládnout. 
- Drbeme víc než ženský. Kdo se dostane na přetřes, tak se musí uškytat...

Tak za týden buď rozhovor anebo podobný report. Uvidí se. Mějte se a držte se!
Oliváč

P.S. Jirous na AIXu jede deník a sází fotky, tak tam taky můžete mrknout.

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama