instagram boulder-boj vimeo google-plus twitter facebook english czech

Nejnovější komentáře

Autor: Jan Kohout20.02. 21:38
Autor: Jan Kohout20.02. 21:33
Autor: Jan Špelina11.02. 21:55
Autor: Jiří Oliva10.02. 23:47
Autor: feu09.02. 15:49

BB - najdi si svou akci...

<Únor '18>
poútstčtsone
 1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder Boj 2018

13.01.Bboj č.1Výsledky
10.02.Bboj č.2Výsledky
07.04.Bboj č.3
05.05.Bboj č.4
02.06.Bboj č.5
30.06.Bboj č.6
28.07.Bboj č.7
25.08.Bboj č.8
22.09.Bboj č.9
20.10.Bboj č.10
17.11.Bboj č.11
15.12.Bboj č.12

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:
Po - Pá   08:00-23:00
So - Ne   09:00-23:00

Vstupné: 120 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

31.05.2017 23:51

Přelezy týdne 22

foto

Dva dva. Přelezy týdne si po týdnech dablů razí solo číslo a míří rovnou do vašich bulv. Menší, skromnější číslo a přesto dost pro všechny. Přelez je vdycky radost. Sladká odměna pro každou lezeckou duši. Každý si jedeme tu svojí vlnu a i když to třeba nedá na probití se do Přelezů týdne, tak tu radost z pohybu nám nikdo nesebere. Myšlenka na dobrý lezecký den nebo vzpomínka na parádní přelez vždycky zahřeje a dodá lepší náladu. Radujte se co nejvíce!

Míša Drlíková Dioi! 8a, Regresión lineal 8a+, San Martín, Španėlsko.
"Tak jsme se radovali, jak je Rodellar na začátku května krásně suchý... a pak stačil jeden den a tři silnější přeháňky a ze všeho crčela voda proudem. Takže nezbylo než vysbírat expresky z projektů a uklidit se jinam. Dostali jsme tip na blízkou lokální oblast San Martín, jeli jsme ji okouknout a nelitovali jsme! Trochu náročnější logistika, do skal 40 minut šlapačky, možnosti rozlezení mizerné, klasifikace nešpanělsky drsná, podmínka španělsky tropická. Za odměnu za to úžasné prostředí horské divočiny se všude okolo hnízdícími a poletujícími supy a naprosto geniální 35metrové cesty ve zvláštním slepenci s občasným krápníkem. Sled technických bouldrových sekcí s občasnými odpočinky, docela sranda na vymyšlení a zvláště na doladění. Neskutečná pestrost chytů, bohužel ale - vzhledem k počasí - taky jejich značná klouzavost. Modlili jsme se za trochu větru - zbytečně:( v Aragonu vítr fouká všude - ve městě, na cestě, na parkingu ti rve z rukou dveře od auta, ale na skalách ani prd. Byla to morda, ale o to větší radost z toho pak člověk má."


Míša Drlíková 

Petr Šindel bé plus v tajnosti :)
Prostě je to silák a nikde nekřičte, že to Pen vylezl. Příště snad i více textu.


Petr Šindel

Štěpán Volf Nemaj Boj 8b, Evoluce 8b, Holštejn
"Plán dne byl dolezt Evoluci, kterou jsem měl rozlezenou a nevylezenou z minula, kdy se kvůli vlhkosti uz nedala lézt. Je to moc hezká linka po menších chytech, vyrovnané lezení no a s dobrým programem to stačí neposrat a je vylezeno. Oproti ostatním v Krase bych tomu dal spíš asi 8a+. Po Evoluci jsem si chtěl rozlezt něco těžkýho, ale nakonec mě dost dlouho zabavil boulder sněžné jaro 7B+ po kterém jsem se uz moc silný necítil. Michal mě jen pak ještě vyhecoval ať zkusím Nemaj boj aspoň tréninkově a ono se zadařilo!  :) Další den jsem si rozlezl Bububu, ale byl jsem z předchozího dne nějaký vyčerpaný a taky nevyspany, ( na Holstejne byl sraz pejskařů a štěkot byl slyšet celou noc ), tak jsem to musel odložit na příště."


Štěpán Volf

Marek Jeliga Ira Technocratie 8a, Frankenjura
"Minulý rok jsem si tu cestu rozlezl a úplně jsem brečel jak mi to nešlo a tak jseme se tam zastavili cestou z Imstu. Kdežto  teď jsem klepal v nejtežším místě cesty. Měl to být prolezový pokus a přitom jsem to dal z první."


Marek Jeliga, foto: Tomas Lisy

Jan Mlejnek V Číně Jedí Psy XIa, Labák
Nelapen!

Martin Stráník Kra 8B, Holštejn
"Kra mi dala pěkně zabrat, najížděl jsem za podmínky, chladna ale paradoxně přelez přišel až s teplem, ale to už začíná být na Kras klasika. Jinak jde o lehčí lezení okolo 7C a pak dead move za 8A+, ve kterým musíš bejt aspoň trochu čerstvej jinak jdeš k zemi."


Martin Stráník

Další infos o pohybech Martina najdete na jeho blogu

Štěpán Stráník Panoramixův Sauce 8A+, Sloup
"Poslední měsíc se mou domovskou oblastí stávají staré skály ve Sloupu. V teple je tady příjemně a spousta těžkých linek. První návštěvu jedu klasicky s Magnusem, zkouším kde co, nakonec se zakousnem do Automatixe, kde klíčovým prvkem je správné založení pato-špičky, fix do lišt a naplej jak struna došahuji do spárky, pak překopat nohy blíže a udržet vývlav, asi po 2 hodinách dávám, Magnus to tam pošle asi o hodinu dříve.
Další výjezd se mnou jede David Kozel, tentokrát chci vážněji vyzkoušet Jaxitaxe, boulder zkouším asi 2hodiny, ale nedaří se mi ani kroknout. 8B jsou tady v jiné dimenzi, přeběhnu na Kouzelný Lektvar, který mi tenkrát moc nešel a dneska jde o dost lépe, dvakrát spadnu ve skoku do madla.   
V sobotu jedu brzo ráno, jsem natěšenej že Kouzelnej Lektvar dneska sfouknu, ejhle, skok je prostě moc těžkej. Mezitím přichází brácha, který zkouší nález do Panoramixe, brtutální spoďáky a těžká vlna, no jen koukám. Ptám se na betu Mátovýho Sauce a super programem to zlehkne, proto můžu zkoušet Panoramixův Sauce. Daří se mi asi na třetí pokus, už jsme na kaši, takže před obědem balíme a jedem."


Další čtivo na blogu Štěpána

Jan Novák Automatix 8A+, Sloup
Magnus nám lítá někde na výcviku a ne a ne ho dostat k počítači...


Honza Novák

Karel Lavička Dýka 8A, Modřín
"Dýka, co k tomu říci, krásný boulder, ten co mi vyloženě sedí, pro delší jako jsem já určitě lehčí (ačkoliv vloni jsem neudělal první dva kroky, když jsme tam byli s Pepou), takže to byla celkem rychlá záležitost, na třetí pokus to tam padlo…Víc asi není co dodat, jen snad, už aby bylo září a teploty se dostaly zase min. pod 20 stupňů :)."


Karel Lavička
 
Štefan Bednár The Arete With the Pocket 8A, Chironico
"Sme na bouldroch vo Svajci. Boli sme aj v Melo. Ja sa rozliezam a tazke veci sa mi nedaju velmi este :("


Štefan Bednár , foto: Jakub Fric photography

Fíííhhhááá co já mám tady na webu restů :(. Ouha. Takovýho textu jsem už dávno chtěl sesmolit a ne a ne se k tomu pořádně dostat. Hrozně rád bych napsal o Moonboardu, který je skvělý a moc mě ba. Víc bych chtěl reportit o tom jak se v BB staví hromada nových a nových boulderů. Křičet do světa by se mi chtělo, že chystáme další překvapení v podobě bouracích prací. Každou chvíli musím sepsat report o blížící se mega akci na Letné, kde roztočíme obří lezecký festival. S klukama pořadatelskejma vaříme nový typ lezecké série a Rock Point český pohár v boulderingu brzy dostane nového sourozence.
No prostě je toho plná nůše o čem bych chtěl psát a snad se brzy k tomu prokoušu. 

Mějte se a držte se vy bando jedna!
Oliváč

 

Komentáře

  • Autor: Igi201.06.2017 08:59
    Tá konšpirácia, že P. Š. vyliezol cestu P. v oblasti K. by bola fajn, len on si to zaevidoval na lezci. :) Inak PEN je pán a navyše má veľké zásluhy na propagácii oblasti, čím tam vlani prilákal aj Adama a t. r. Ondru (Ď.:), skrátka totál elitu.
    Reagovat


reklama
reklama
reklama