Nejnovější komentáře

Autor: Katka Chvojková18.08. 15:05
Autor: Jan Veselý08.08. 15:01
Autor: JO JO27.07. 21:28
Autor: Michal Čeleda27.07. 20:01
Autor: JO JO16.06. 10:04

BB - najdi si svou akci...

<Listopad '21>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 17.5.2021):
Po - Ne     9:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

28.07.2015 20:11

Přelezy týdne 30

foto

Naprosto krutě nadupaný Přelezy týdne mě donutili usednout a zbouchat to, protože to co se dělo minulý týden je naprosto skvělý a stojí to za tu námahu to tady zbouchat. Opravdu to není jen o ctrl C a ctrl V...:) Děti točí s buřty a já to tady dodatluju. Tak jdeme na tooo :)


Štěpán Stráník Nepřiměřená Rychlost 8A+, Bor
"V neděli jsem vyrazil na Bor. Vstávám hodně brzo ráno abych stihl ranní podmínku a vyplácí se mi to. Po rozlezu mířím k jednomu z cílů - Dárce Orgánů SD, jde o hroznej krok za malou dirku na spoďák, oproti minule se hodně zlepšuju až jednou tento hek udělám už nepouštím. Je tu doprava ještě těžší verze v podobě Nepřiměřené Rychlosti, ta je o dost těžší, protože po tomto hrozném nástupu člověka čekají silové pohyby z 5 Minut Před Smrtí, naštěstí mně boulder perfektně sedne a neklade moc velký odpor. Chytnu slinu, tak pádím na Pergamen, už to vypadá na přelez, ale ten se nekoná, dnes jsem byl rozhodně nejblíž. Po marném boji v Včelím Kytu a Raptorovi si spravuji chuť v Mládí V Hajzlu, hodně mi pomohl Foxův program na startu, dva kroky a je hotovo."


Štěpán Stráník s dalšíma vcelku známýma bouchačema :) foto: Radmil Schneider

Petr Resch 8c a nová oblast uz PRAHY!!!
"V chladu dnešního dne se mi povedlo vylézt v doposud nezveřejněné lokalitě něco kolem 8c. Je to do 50 km od Prahy, takže výzva určitě i pro tebe. Samotná cesta za domnělých 8c (11-) má čtyři první nýty tak za 9- (profil 45°), pak boulder přes strop asi za 7C/C+ a pak asi deset metrů lezení kolem 8a+ s dvěma bouldery kolem 7C+. Poslední boulder je za malé, pod ním je jediné místo, kde jsou dva chyty vedle sebe, takže se dá malinko sklepnout."


Petr Resch v TOP secret sektoru

Ty woe já to nechápu :)! Ten Rešík si to oblasti a bouldery a vůbec všechno snad tiskne na 3D tiskárně a postupně nám to servíruje :). No chápete to???

Denis Pail Sueurs Froides 8a+, Familia Manson 8a+ , Ixeia 8b+, Esprit Rebel 8b, Rodellar
"Ixea 8b+: O Rodellaru jsem snil už jako malý kluk. Když jsem dostal nabídku jet na 3 týdny sem, neváhal a začal balit. Chtěl jsem si spíše zalézt tak nějak na pohodu, ale kamarádi mě nenechali a přemluvili, ať to zkusím. Cesta má 40 metrů. Prvním pokusem šlo všechno hladce. Uprostřed je boulder kde hodně pomůže mít na koleni nákoleník jinak po pár pokusech nemáte žádnou kůži na stehnu. Cesta je vytrvalostního charakteru + 2 bouldery. Padal jsem dokola v té nejlehčí části, kde nikdo nepadá. Vždy mi došlo a v tom horku to bylo těžší. Když se mi konečně podařilo přelézt spodní pasáž, spadl jsem 5 kroků pod topem. Je tam ještě jeden boulder za obliny, které mi klouzali. Dalším pokusem tato cesta padla. V posledním boulderu se najednou zvedl vítr a podmínky byli úžasné. Dokonce mi vyjeli dvakrát nohy, ale v tu chvíli byla taková síla, že jsem to už nepustil. Radost byla veliká, protože je to moje první 8b+ a teploměr ukazoval 35°. Podle mého názoru je tato cesta asi lehčí ale nemám to jak porovnat s žádnou jinou cestou v této obtížnosti.
Espirit Rebeld 8b: Tak tato cesta mi dala velice zabrat. Cesta je hrozně moc a moc vytrvalostní bez boulderu. Samý krápník a kolínka. Nejdříve jsem to lezl špatnou betou, ale později jsem přišel na tu správnou. Padal jsem stále dokola ve vrchní pasáži. Jednoduše jsem měl takové bandasky, že to nešlo vyklepat. Krok z malého stisku do lišty byla moje noční můra. Za den jsem byl schopný dát max 3 pokusy, protože na další už nebyla vytrvalost. Jednou přišel den, kdy už jsem odlezl 3 pokusy a už jsem chtěl jít se dolézt. Ale nějak jsem uvnitř mě cítil, že bych mohl dát ještě jeden pokus. A jak se později ukázalo, udělal jsem dobře. Dokonce mi ani tak nenateklo jako pokusy předtím."Denis Pail, foto: Radmil Schneider

Tomaso Greksák Sitting in the corner depressed 8A+, Rocklands
"V Rocklands momentalne najviac vali Martin Spilka, dnes dal Barracuda sit start za 8A+, v sobotu dal Out of balance 8A a Tai Chi 8A, ja som v sobotu vyliezol sit star k Out of balance s nazvom Sitting in the corner depressed za 8A+. Spilkin vyliezol este vo stvrtok Tea with Elmarie 8A+. Ja som sa konecne pustil do nejakych 8Bcok tak uvidime ci ti budem mat co napisat do buduco tyzdnovych prelezov :)"


Tomaso Greksák ve Fontáči

Stano Klimo Tieň 8A Demänovská dolina


Stano Klimo

Jakub Konečný  Metro 8A, Ocelový Koloušek 8A, Sněžník


Jakub Konečný

Martin Stráník Decent Fellow 8B/8B+, Bílý Sex 8A+, Celej Dekr 8A/8A+, Labák
"Při ochlazení jsem rychle pádil na Bivak do Labáku, daří se mně přelézt pár novinek a Rosťův traverz Decent Fellow, kterej se mně zdál spíše jako 8B než 8B+, je to vlastně boulder bez výrazně těžkýho kroku, ale je to spíš už taková routa a dochází tam. Největší radost mě udělal progres v krásným projektu přímo stěnkou, který ze sedu bude určitě 8C. Radost po chvíli vystřídal vztek, protože se se mnou ulomila klíčová lišta, snad se podaří přilepit zpět, linie a kroky jsou to boží!"


Martin Stráník

Aleš Rozsypal Ballermann 8b a Trainspotting 8a+/8b Frankenjura
"Spíš než popisovat chyty a kroky bych poděkoval především EASYCLIMBING teamu za další krásný letní víkend ( v pátek v 7 večer kolem 30 st. ) Ondrovi za super lezení, Editě a Honzíkovi za milou společnost a hraní s Johankou. Jejich rodičům za příjemné večery a páteční vinnou podporu, po které bylo samozřejmě v sobotu trochu nevolno. Holt někdo to vypít vždycky musí.  Kromě lezení jsme se stihli ještě koupat, hledat borůvky, hrát si s Jožou na policajty a lumpíky. Obě cesty byly jak jinak než rozlezené od minulých výletů. A že padly v jeden den, je opět náhoda. Skoro škoda, protože na pláži se nám všem líbilo. Hlavně Johance ve vodě mezi kačenama a u mlýnského kola s vodníkem. " Neni důležité, jak těžký lezeš cesty, ale je důležité, aby tě měli lidi rádi " v hlavě mi zní jedna z posledních myšlenek, kterou jsem od bráchy zaslechl. A rád bych jí předal dál, neboť nejen v síle má spousta lidí slabinu. Pro někoho je možná Ballerman 8a, pro někoho 10-/10. Pro mě hezká vzpomínka spojená s povedeným víkendem.
PS : a poděkování patří samozřejmě a především Kátě - bez ní by vlastně tyhle výlety postrádaly ten opravdový smysl :)"Ála Rozsypal

Jan Vopat Steep Mud 8a, Wachgeküsst 8a+, Frankenjura
"Můj druhý prázdninový zájezd do Jury. Po týdenním táboře, kde jsem neměl možnost moc trénovat, jsem vyrazil do Jury. Myslel jsem si, že mi to moc nepůjde, ale nakonec až tak špatný to nebylo. První den bylo strašný horko, tak jsme šli lézt do stínu na Trockauery. Tam jsem vylezl Steep Mud 8a PP na druhý pokus a pak o kousek dál na Erinnerungswandu krátké 7c+ PP Mata Hari. Odpoledne jsme vyrazily na Applauskurve a tam jsem vylezl Pole Position 7c PP. Za další dny jsem ještě dal 8a+ Wachgeküsst v Dornröschenwand, která nemá moc přelezů. Další den jsem lezl se  ségrou (Edita) a Ondrou na Kanzelfelsu. Ondra tam zkoušel 10+ a my jsme tam s Editkou vylezli Zappa Climb 7b+­­/7c OS a potom na druhý pokus 7c Zufallsteffer. Tento den po lezení jsme jeli domů a ségra do Pfalzu :)."


Jan Vopat

Petr Bláha ??? L1 8b, Escragnolles
"Já teď zkouším těžší věci, jenom jsme si odskočili na den odpočinout do něčeho lehkého. Tak jsem dal bezejmenné 8b vlevo od Antona. Má tak 12-15 metrů, na konci shyb na jedné ruce na krápníku a pak dva těžké bouldery. Druhá délka je cca 8b+ projekt, ale to už jsem nedal."


Petr Bláha

Ondra Ďoubal Haremheb 8b/8b+, Velký haremheb 8b+ Višňové
A dnes přidal ještě Makarón 10/10+
Víc se od něj nedozvíme :) Je to taknůstkář a všechno hrozně skrývá a tají. Každopádně super, že mu to tak leze!Ondra Ďoubal

Jana Rysová Omaha Beach 8a, Frankenjura
"Byla to náhodička. Svoboďák vybral cestu v profilu, který mi sedí. Cestu jel zkusit nejprve s manželkou Hankou. Usoudil, že by mi mohla jít a tak jsme tam ve středu zajeli. Na to že byla středa tam bylo mraky lidí, jak češi tak němčíci. Radek cestu nacvakal a já ji šla zkusit jestli ji jsem vůbec schopná odkrokovat. Průstup byl celkem rychlý, potíže u třetího a ctvrtého háku, ale stačilo poladit nožky a šlo to.Na konci pro mě dost nátahy, ale správný výběr stupů mě zachránil :). Přišly podmínky, nejřív to vylezl Ráďa pak ještě jedna němka. Já ve druhým pokusu zapomněla program a tak po menším šachování v chytech jsem letěla dolů, no aspon jsem si to potom pořádně naoptimalizovala. Do třetího pokusu jsem šla bez kůže na prstech, takže jsem šla vybrat expresky a že to zkusím další výjezd. Tlak nebyl, program super, podmínky taky.. tak to padlo :)"


Jana Rysová foto: Jiří Januška

Adam s Ivčou jsou na cestách a moc se těším až usednou k počítači a najdou chvíli na psaní. Adam na minulé Přelezy vzkazuje, že nebylo o čem psát. No my všichni víme, že bylo a o to víc se těšíme až k poči usedne, protože teď UŽ snad bude o čem psát :)!

Iva Vejmolová Encore 8a+, Ceuse


Iva Vejmolová

Adam Ondra Three Degrees Of Separation 9a+, Ceuse
Jedna se teprve o 2. přelez
Infos o cestě se dozvíte ZDE


Adam Ondra Three Degrees of Separation 9a+ Céüse foto:Radmil Schneider

A za zmínku stopro taky stojí morálové Klekání Xa (OS), Teplice. Více infos ZDE

TAK A JE TO :)! Můžete mě milovat :)
Za rozhovory se teď po tři pondělky omlouvám, ale jak jsem si myslel, že jsem robot, tak musím uznat, že teda nejsem :).
Takže výdech, nádech a brzo to zase rozjedeme. Plán je, chuť taky, tak teď už jen ta realita všedních dnů, která všechny cíle, sny a ideály mele do kaše, která se roztéká do ztracena.
Uvidíme jak vše dopadne. Mějte se parádně a moc se těším na vaše vzkazy, mejly atd atd...Je bomba, že se leze jak se leze a těším se, že taky na tu skálu někdy šáhnu :)
Držte se
Oliváč

Jinak musím zmínit ještě jeden vele výkon a ten se týká našeho Bébesa a naší krásné instruktorky :)
Míša Pilíková mistryně Evropy ve stepu :)!
Gratulace :)


Míša Pilíková druhá zprava

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama