Nejnovější komentáře

Autor: Petr Černocký24.07. 11:23
Autor: Irča Lauermannová15.07. 16:30
Autor: Šimon Calta11.07. 10:08
Autor: Petr Dlouhý10.07. 18:46

BB - najdi si svou akci...

<Srpen '19>
poútstčtsone
 1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:
Po - Pá   08:00-23:00
So - Ne   09:00-23:00

Vstupné:

Dospělí
130 Kč

Děti
85 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

05.08.2015 10:52

Přelezy týdne 31

foto

Objev roku a hromada zvučných přelezů. I Adam si na Přelezy týdne našel čas a velký dík za to. Partička se vrátila z Rocklands a všichni nasbírali plné košíky. Prázdniny v polovině a vedra se opět plíží. Zalézt hlouběji do lesů je jediný řešení nebo případně si v BB vybojovat větrák a přežít se to dá :). Tak jdeme na to panstvo. Motivace z toho jen stříká, tak si koukejte taky urvat svojí porci.

Tomaso Greksák L'arche 8B, Tai-chi 8A, Witness the sickness 8A, The Arc 8A, Rocklands
"Do Rocklands som pôvodne išiel s iným cieľom. Z predchádzajúcej návštevy som mal vyhliadnutý The Vice ako boulder, ktorý by mohol vyhovovať môjmu lezeckému štýlu. Keď som do toho ale tento rok naliezol, mal som z toho zmiešané pocity - na jednej strane mi štýlom naozaj sedel, na druhej strane som bol príliš slabý aby som dokázal spojiť všetky silové kroky. Napriek tomu som bol ochotný venovať tomu podstatnú časť výjazdu. Našťastie som sa ale zatúlal aj do iných sektorov a donútil som sa skúsiť aj iné ťažké bouldre. L'arche v centrálnom sektore Kliphuis campground mi padol do oka ešte pred dvoma rokmi keď sme sa tam prešli s Dejvom Kozlom. Tentokrát som si pod to aj sadol, keďže už ma v tom sektore nič z toho čo tam ešte nemám vylezené neoslovilo. Hneď ten prvý deň sa mi podarilo spraviť najťažšiu sekvenciu.  Keď som sa tam vrátil po reste, vymyslel som si aj zaver a vyladil vsetky silové kroky. Keďže lišty v strupe sú ako žiletky, krokoval som to so zatejpovanými prstami, čo ma dosť obmedzovalo v oblom výleze. Keď som ale prišiel po ďalšom rest dayi, vyladil som ešte viac technický výlez a riskol som do toho nastúpiť bez pásky. Mal to byť rekapitulačný pokus, aby som si zopakoval všetky kroky, ale keď som doliezol až do výlezu tak už som vedel že to nemôžem pustiť. Krajšie prvé béčko na krajšom mieste som si nemohol priať. Večer sme sa ešte presunuli za zvyškom posádky do Roadside, kde Spilkin skúšal a nakoniec aj vyliezol ľavú variantu Nutsy tiež za 8B. Ja som si to vyliezol zo stoja za 8A s názvom Tai-Chi a keď sa trošku ochladí tiež si pod to pôjdem sadnúť. Minulý týždeň som si doliezol aj svoj neslávny projekt Witness the Sickness za 8A, ktorý ma pred dvoma rokmi stál 3 mesiace nelezenia, a včera som takmer vyliezol Black Shadow 8A+, takže bol to týždeň na ktorý budem dlho spomínať..."


Boulder L'arche 8BDalší super článek od Tomasa je na Climb.sk

Martin Spilka Nutsy 8B a řada dalších přelezů, Rocklands
"Teď už se válím doma. Za zájezd nakonec padlo spousty 7miček, 8x8A, 2xA+ a jedno 8B, které se povedlo v den kdy i Tomaso dal 8B. Super!!! Můj záměr byl boulder, který přidává asi 8 těžkých kroků k lištovému 8A Tai-chi, které mi sedlo a dal jsem ho asi za 10 minut. Na nástupu se tam cpou paty a je to převislý kýl po oblinách, tak mi ten začátek přirozeně moc nešel. Asi po 20ti minutách zkoušení nástupu jsem dal pokus. Pořád jsem čekal, že už spadnu až jsem byl v posledním kroku, který je nejtěžší ze všech. Samovolně se ze mne vydral křik. Křik síly, který jednoznačně naladil hlavu na to, že ten krok dám. Ten křik fakt neskutečně pomohl. Pak vyšel měsíc v úplňku těsně nad cáry kamenů, které do něj v siluetách hrozivě zakusovaly zuby. Na druhé straně žhnul západ utopený v zářivé medové polévce. Hodil jsem foťák na timelaps a asi 15 minut vše s podobně naladěnou Karinou pozoroval a totálně tahal za všechny životní brzdy, abych aspoň trochu zpomalil pádící čas. Sám v horách, nikde žádná auta, světla, města. V Africe na druhé straně zeměkoule. To je prostě neuvěřitelný jak my si žijeme."


Martin Spilka

Karina Bílková ??? 7C, Rocklands
Karinu jsme zatím nedohnal, ale přečíst si můžete její článek na Lezec.cz


Karina Bílková

Martin Jungling Black Porn 8A+, Labák
"Posledni dva tydny byly ve znameni Labaku. Sice bylo ukrutny vedro,ale brzke ranni sesny nakonec davaly smysl. Povedlo se mi behem nekolika vyjezdu prelezt tri pekny bouldriky a nekolik lehcich. Nechal jsem tam jeste hodne projekticku,tak snad zase brzy tam. Az teda pomine pracovni faze...Emotikona smile
Prvni kus byla novinka od martase a to Sick fellow. Je to v podstate pulka starsiho bouldriku od rosti,ale s trochu jinym koncem. Klicove tam jsou hned prvni dva kroky a pak rozpazka v pulce. Zabralo mi to v podstate dva dny. Jeden den kroky a druhy den na par pokusu prelez. Dalsi byl novy projektik,sice zase jen kombinace,ale snad i smysluplna. Sundecker. Skoro to padlo hned prvni den zkouseni,ale jeden krok me v kuse ne a ne pustit. Nakonec jsem se musel vratit jeste druhy den brzo rano:)
No a minuly tyden pribyl jeste Black porn. Moc pekna propojka od Foxika."Martin Jungling

Martin Stráník, Pekelně Se Soustřeď Mirečku 8B+, Pekelně Se Soustřeď Blbečku 8B, Sundecker 8B, Great White 8A/8A+, Dlouhej Černej 8A, Deckerland 8A, Labák

Martin se rozepsal na svém Blogu a najdete tam i hromadu fotek a videí.

"Tak nejak se budu opakovat. Od poslední návštěvy Labáku mám v hlavě jen jedno a to se vrátit, jak to jen půjde. Chladno se v ČR drží a tak v týdnu beru volno a razím. Ve středu chci okouknout novinku Mirečka na levým břehu, tím proběhnu na OS a daří se přidat i varianta do Pexesa, která je snad nějakých 8B+. Je to nějakých 12-15 kroků lehčího lezené tak za 7B+/C a pak 8B stropem, graduje to, super boulder. Druhej den jdu na Bivak, ladím novinky od Džangla, ladím kroky v UFo projektu a tréninkově dolézám kombinace."


Martin Stráník

Tomáš Duchoň Anfang Einer Legende 8A, Panský Les
"Jde o dlouhý morpho nátah (skok) do nástupních chytů dalších boulderů. Sedla mi varianta s přídrží a jakmile jsem krok udělal, tak jsem vylezl všechny 3 varianty. Obtížnost je u všech podobná, ale mně nejvíc sedlo Anfang Einer Legende."
 


Karel Lavička Metro 8A, Sněžník
"Před týdnem jsem byl na Sněžníku s Pepou Šlapákem, Metro a Proces si zkroknul, bohužel pak už začalo být dost teplo, svítilo do toho slunko a sil už nebylo k mání na přelez.
Takže tuhle sobotu jsem vstal dost brzo (víc než normálně zdrávo, přeci jen z Vysočiny je to na Sněžník trochu štreka), abych byl pod šutrem už v půl sedmé ráno, podmínka super s ohledem na začátek srpna, Metro na první ostrý pokus a Proces pak na druhý ostrý…Jedna velká radost, ten klid po ránu, nikde ještě zástupy turistů, žádný horko, jen víc takových dnů a podmínek…"


Karel Lavička

Jakub Konečný Bruce Lee 10+ (10+/11-), Kašpárkův Hrobeček Soft 8a+ Flash!, Kašpárkův Hrobeček 8b, Němá Barikáda 8a, Holštejn
Jakub zaznamenal famózní nástup na skály a více si můžete přečíst v pondělní rozhovoru. Určitě se máme v příštích Přelezech týdne na co těšit, protože tenhle objev je tedy hodně slibný příslib do příštích let! Houslím třikrát nazdar :)!


Jakub Konečný

Lukáš Petriľák Haremheb 8b/b+, Velký Haremheb 8b+ a Maratóna 8a+, Višňové
"Haremheb 8b/b+ je silová linka do previsu po ktorej nasleduje kolmica s malými chytmi. Veľký haremheb 8b+ začína v Skale, pokračuje Kummombom a špárou s Prdnutia sa napája do Haremheba, týmto prepojením vznikla slušná vytrvalostná linka, ktorá je skôr za 8c, ale višňovských 8b+, Haremhebov som vyliezol v jeden deň a Maratóna ďalší deň."


Lukáš Petriľák

Štěpán Nosek Chameleon 8b/8b+, Krkavka
"Chamíka jsem začal zkoušet letos od června, po tom, co jsem dal Ruku. Jak v Ruce, tak v Chamíkovi byl pro mě nejtěžší úvodní bouldřík, kterej mám fakt na "body". Jinak je to čistá vytrvalka, kde nejtěžší krok bych viděl tak za 9. Ale dělat v prostřední pasáži cca 15 devítkovejch kroků za sebou se zdálo být pro mě dost velkým problémem.  Navíc se ukázalo, že jsem neměl dobrý program. Teprve až když jsem tam byl s jedním borcem, na kterého tam už prakticky čekají "jen" projekty (viď, Jiříku? :)), začal jsem vidět světlo na konci tunelu...S tím správným programem to padlo na třetí pokus, ale je jasné, že předchozí "zbytečné" pokusy mi hodně daly."


Štěpán Nosek

Aleš Rozsypal Nejslabší Máte Padáka XIa, Labák
"S Padákem to šlo prýmově - nejdřív teoretická příprava- předně s trpělivým jističem Burylem, dále s Mišem, Tapírem, Alešem II. a III., Fantíkem. Prostě pohodička s príma lidičkama, žádnej stres a spěch. Trochu teploučka, sluníčka, tabáčku a srandiček. Pak Team 42+ naplánoval výlet na čtvrtek.  Teploměr poklesl k neuvěřitelným 16-20 stupňům, dokonce i ve flísce byla chvilku zima. No a pak už to šlo samo. V rozlezu jsem si říkal, že budu pako, jestli spadnu. A tak se nad posledním stalo.  Další kolo naštěstí skončilo u slaňáku..  Jen škoda, že Alešovi II. utekl mezi prsty Missing Link. Alespoň máme důvody, proč se vracet na oblíbená místa... :)."


Ála Rozsypal s malou serfařkou :)

Iva Vejmolová Odysseus 8b, Nassereith a Encore 8a+, Ceuse
"Odysseus 8b, Nassereith: Do této cesty jsem nalezla přesně před rokem, ale nedostala jsem se ani ke slaňáku, zkusila jsem ještě prolezový 2.pokus, ale cesta se mi zdála ještě těžší, takže jsem jí nechala uležet na letošní rok a vyplatilo se. Po SP v Imstu jsem měla jeden den na její vylezení a podařilo se, mé druhé 8b opět v jednom dni. Trošku jsem to ale zdramatizovala, když jsem to dolezla až na 4.pokus po 9h večer s noční vlhkostí. Ve 2 předchozích pokusech se mi otevřely ruce natečením. Cesta má 12m, ale dělala jsem tam 43 kroků...takže si malý člověk pěkně zaleze :)
Encore 8a+, Ceuse: V Ceuse bylo plno, na cesty se stály fronty, tak jsem si vybrala tuhle linku, do které se nikdo moc nehnal. Člověk odleze 20m 6a plotnou, a pak ho čeká nádherných 20m druhé délky v 8a+. Začíná to bouldříkem, pak přijdou dost malé chyty a závěr je po smytých chytech od deště. V životě mi asi víc nenateklo! Takže nevytrvalcům nedoporučuji. A brutálně táhne lano...což k laktátu pěkně přispívá. Jsem ráda, že jsem Encore vylezla na 2.pokus, nechtělo by se mi to lézt znovu s lokty až u uší...na druhou stranu, fakt bomba cesta!"Iva Vejmolová foto z 8a flash v Entraygues

Adam Ondra 4.místo SP Imst a 8c OS Spanish Van, Verdon
"Náš výjezd měl skoro měsíc a čítal tři závody světového poháru. Měl trochu nešťastnou předehru, jelikož jsem se vrátil předtím z Číny s nějakou hnusnou nemocí, takže místo 4 dnů brutálního tréninku jsem 4 dny ležel v posteli. Trénink pak určitě chyběl na výjezdu. V prvním závodě v Chamonix se mi paradoxně dařilo nejlíp, ale bylo to tím že to všichni ostatní ve finále posrali a já jsem sám sebe chybkou obral o první místo a zároveň titul Mistra Evropy, když jsem skákal do topového madla křížem, místo abych směnil a šel tam druhou rukou. Po Chamonix jsme odjeli na dva dny na skály v okolí Brianconu. Vedro i přes vysokou nadmořskou výšku bylo nukleární, ale postupně jsme si zvykali (Ivča si teda ani moc nezvykala, ta prostě hrnula těžký cesty, jako kdyby nebylo 40 stupňů - viz Přelezy týdne ). Můj jediný zářez byla cesta Face Bouc 8c onsight v Ailefroide. Fakt naprosto boží 35m dlouhá linka, která už lezecky možná není až tak zajímavá, jelikož je vlastně o jednom bouldru, ale za tu linii to stojí. Trochu jsem se dal do psychické pohody těsně před Brianconem.
V Brianconu jsem se konečně cítil obstojně, ale finálová smeklá noha pohřbila vše a můj výkon stačil na 7.místo. Bylo to frustrující, ale zároveň můj pocit z lezení byl pozitivní, protože jsem věděl, že jsem ve hře a že můžu být i nejvýš i přes chybějící trénink. I přes velké teplo a žádoucí trénink jsme odjeli do Ceuse, kde jsem chtěl vyzkoušet konečně vylézt Three Degrees of Separation. Už jsem tam alespoň 6 dní strávil v průběhu posledních pěti let. Už prvním jsem dvakrát spadl s doskokovým madlem v ruce, ale nějak jsem se pustil. Další den jsem měl díru v prstě, tak jsem si nakoukl do Chrisova projektu v sektoru Face de Rat. Projekt je to boží a obtížnost šacuju předběžně na 9b+. Celé to celkem to jde (9a+/b?) až na jeden krok, kterej je prostě v kuse psycho, neb mi minimálně tak připadal. Po restdeji jsem se vrátil do Three Degrees. Na rozlez konečně trochu foukalo a pomalu se začalo dělat něco, čemu bych po této 2 týdenní adaptaci na vedro dovedl říkat podmínka. Když jsem přišel na pokus, tak ale vítr ustal. Nevěděl jsem, jesti mám čekat, ale nakonec jsem šel. Skok jsem skočil a při odpočívání dokomce přišel i nějaký vánek. To bylo jak znamení, že dneska už to padne. Jenže ouha, po pár metrech mi v druhém lehčím skoku smekla noha. Na druhý pokus už všechno jelo ještě víc, ale první skok jsem naštěstí skočil. Zbytek byl boj, jaký jsem vůbec nečekal, ale naštěstí je to v kabeli a každopádně cesta, které si hodně vážím.
Potom jsme strávili dva dny ve Verdonu v novém sektoru La Ramirolu na druhé straně kaňonu. Na cesty 8c a výš totální bomba, nic podobného jsem asi nikdy neviděl. Zatím je strop 9a, ale těch projektů a potenciálu na ještě těžší je habaděj. Podařilo se mi onsightovat 8c Spanish Van, ale cítil jsem se už trochu vyslábnutej. Před svěťákem jsme teda dva dny potrénovali, den v Milanu a den v Innsbrucku. Na svěťáku v Imstu jsem si nepřipadal úplně silně, v kvalifikačkách a v semifinále jsem udělal malý chybky, ale ostatní vypadaly celkem slabě, takže to až tak nevadilo. Ale finále bylo mazec. Pořád těžký, v dolní desce mi nehorázně nateklo a všechny odpočinky přišly ve střeše, což opravdu vyklepávat ve střeše neumím. Zalezl jsem, co jsem mohl, ale na víc 4.místo s hoodně odřenýma ušima to nestačilo. Na víc bych musel být o dost víc natrénovanej. Ale v celkovém hodnocení to zatím není rozjetý špatně, na celkové vedení ztrácím 22 bodů.
Den po Imstu jsme strávili v Nassereithu, já už tréninkem, shybováním na Patxiho destičce a lezením spousty cest. Mnichov se blíží a je třeba pořádně trénovat!"


Adam Ondra

Infos o závodě v Imstě ZDE

Blíží se mega závod Water Boulder Games 2015 ve Velkém Meziříčí!
Více infos najdete ZDE

Taková akce v ČR chyběla a je super, že se toho Saly ujmul. Velký palce nahoru :)!


Profil dobrej a dopad taky :)

Dobrý čtivo ne? Potřebuju podrbat :)!

Mějte se a držte se
Oliváč

 

Komentáře

  • Autor: Štěpán Korčák05.08.2015 13:16
    Iva Vejmolová je mega super hustá!
    Reagovat
  • Autor: pbla402405.08.2015 15:28
    Ten sektor ve Verdonu se jmenuje La Ramirole. Z horní hrany se skáče basejumping.
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama
reklama
reklama