Nejnovější komentáře

Autor: Michaela Hrabánková14.06. 17:05
Autor: Kateřina Pírková22.04. 02:02
Autor: Marie Kopáčková12.04. 21:26
Autor: Kateřina Pírková16.01. 16:58
Autor: Jan Kohout15.01. 22:57

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '22>
poútstčtsone
 1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:

pondělí - neděle
09:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

07.12.2016 21:45

Přelezy týdne 49

foto

A jsme v posledním měsíci roku 2016. Ježuch se plíží a tiše se blíží a s ním i klesající teploty. To ovšem řadě z vás vůbec nevadí a z vesela si bombíte. Bych zmrz! I když je fakt, že na pražských stěnách je to občas dost podobný jako na skalách :). BB nevyjímaje. Ale frikšn, je frikšn a pro boulderisty je tu prý turbo podmínka! 


Martin Stráník Jaxitax 8B, Sloup Mentor 8A+, Moravský Kras
"Zvolil jsem Kras, kde bylo zapotřebí dolézt týden staré resty, podařilo se dolézt jeden z nich a to Jaxitax. To je Adamův test síly prstů, leze se po mikro chytech a je zapotřebí plno technických fines. Mocně ještě útočím na Kru taky za 8B, jsem blízko, ale nedaří se."
 


Martin Jungling Trinix 8A+ Machinace S Heliem 8A, Modřín
Bohužel nelapen, ale aspoň videjko.


Richard Budinský Nanosex 8A, Magic wood
Nelapen :(


Richard Budínský

Libor Břicháček Slavíci Z Madridu 8A, Brána
"Co dodat...žízeň je veliká, život mi utiká...koleno se uzdravuje nad míru dobře a tak sem po cca 16-ti dnech od operace konečně zas vyrazil ven. Volba jasně padla na rozlezeny "highball" na Bráně. Jde o zvednuti zadku za mrchy a pak uz nepodělat zbylé dva kroky. Povedlo se a zakletý zved rozklíčovala neuveřitelná pata (té operované nohy :)). Radost veliká, hlavně protože se zas leze a člověk je rád za každý pohyb po skále. I'm back baby! Oléé"
 


Michal Janeček Rudá Armáda 8A, Vyhlídková Skála
"Tak byla velká radost tím, že to je moje první 8A. Program jsem vymyslel relativně rychle, ale udělat poslední krok s vyvlátím byl pro mě peklo. Povedlo se po nějakých 20 pokusech a můžu říct, že víc na hraně jsem ještě nebyl."
 


Matěj Svojtka Gamba 8A, Sněžník
Fláká se v Sirošce a byť lapen, tak zatím to z něj neleze :)


Matěj Svojtka

Karel Lavička Holokaust 8A, Bechyně
"V neděli pěkných 5 stupňů pod nulou a slunko. Tenhle směr tam byl delší dobu jako projekt a poslední měsíce celkem dost lezenej. Tak jsem to chtěl zkusit a aspoň zkroknout…
Nečekaně kroky se podařilo udělat celkem rychle a při ostrých jsem se každým pokusem posunul o kousek dál.  Na čtvrtý pokus jsem se najednou ocitl na hraně ve výlezu, odkud jsem ještě vypadl z předposledního kroku. Co mi v tu chvíli proběhlo hlavou, raději bez komentáře….  Naštěstí jsem si prostě řekl, že to ten den dám a tak se i stalo hned dalším pokusem.
Radost hlavně z efektivity výjezdu a pohody pod skalou…"Karel Lavička

Denis je tento týden jediný průkopník lezení s lanem. Všichni ostatní se buď flákají, zatajujou anebo prostě budrujou. 

Denis Pail Missink Link 8b+, Mišja Peč
"Konečně jsem letos mohl zavítat do Ospu. V hlavě mi stále vrtá jeden projekt Corrida 8c. Jenomže všechny cesty v centrální části byly totálně zateklé. Ze všech krapasů tekla voda a vůbec jsem měl co dělat abych se probil první délkou a zkusil, zda druhá není suchá. Bohužel není a přecházím k plánu B. Strelovod v pravým mordoru by měl být sto pro suchý a tak neváhám a začínám krokovat. Chyty lehce vlhké ale jde to. Samozřejmě to lezu bez dvou ojebů!!! :)
Na konci dávám 2-3 pokusy do Missing Linku. Cestu asi každý zná, tak ji nebudu moc popisovat. Jedná se o jeden dlouhý boulder. Dole se nadechneš a nahoře vydechneš. Stále jsem bojoval celý výjezd se zimou. Vždy mi zmrzly prsty a nedalo se lézt. Říkám tomu sektor lednička :). Ale lézt to nakonec dne je blbost. Potřebujete tam maximální sílu, kterou už na konci dne nemáte. Vždy jsem dal 3 pokusy do Strelovodu a zbytek dne, někdy i z čelovkou za tmy lezl Linka. Poslední den před odjezdem jsem si řekl, že nejprve polezu Linka a to se i vyplatilo. Ihned prvním pokusem Linka přelézám. Podle mě klasa za 8b. Výška hraje důležitou roli při cvakání třetí presy ale nějaký ten batoh na kámen pod sebe + dobrého jističe když máte, taky se to dá :) V porovnání s cestou Marjetice 8b/b+ je Link rozhodně lehčí. Proto dávám 8b. Posléze ještě dávám dva nadějné pokusy do Strelovodu a málem to vyšlo. Takže se ptám, kdo jede semnou o Vánocích to tam posekat??? :)"


Denis Pail v Strelovodu


Adam Ondra zpátky v Praze
Adam zaplavuje média a je to super. Je prostě stááár byť je mlád :)
Právě teď v telce u Krause. Kdo neuvidí čekne později. A to je vše bušmenky a bušiči. 
Všem, kdo se zúčastnili Boulder Contestu ještě jednou díky! Je hromada fotek a musíme se tím probít. Report je zatím takovej vlažnej, ale ještě taky doplníme. 

Mějte se a držte seee
Oliváč

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama