Nejnovější komentáře

Autor: Michaela Hrabánková14.06. 17:05
Autor: Kateřina Pírková22.04. 02:02
Autor: Marie Kopáčková12.04. 21:26
Autor: Kateřina Pírková16.01. 16:58
Autor: Jan Kohout15.01. 22:57

BB - najdi si svou akci...

<Červen '22>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:

pondělí - neděle
09:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

Trénink síly

Pokud nemůžeš být dobrý...buď alespoň silný - Be strong get stronger 

Nedostatek síly je je jedním z nejvíce skloňovaných témat v lezení. Žádný z lezců nemá dostatek síly a všichni vědí, že je to ta nejdůležitější věc, když chce lezec posunout svojí úroveň (obtížnost) lezení. Jsou stovky způsobů, jak dosáhnout zvýšení síly. Některé fungují dobře některé hůře. Jedna věc je však jistá. Pokud budete chtít zesílit a pokud se o to budete snažit, tak to stopro dokážete.
Existuje několik metod jak větší síly dosáhnout.

- Bouldering
- Systémové boulderování
- Campus
- Lišta
- Posilování

Trénování síly má několik jednoduchých základních principů, které, když se dodržují,  vedou k zlepšení a k zefektivnění tréninku samotného.

- Kvalita je nad kvantitu: pokud jste unavení je nemožné trénovat sílu.
- Dělejte menší, ale více frekventované tréninky. Je to mnohem účinnější než dlouhotrvající trénink, který děláte jednou za čas. Průměrný trénink by neměl trvat déle než dvě hodiny, ale v podstatě by měl trvat maximálně hodinu až hodinu a půl po zahřátí
- Před samotným tréninkem mějte naplánované, co přesně chcete trénovat a soustřeďte se pouze na jednu věc. Plánováním ušetříte mrhání drahocenného času během tréninku.  Nevede k ničemu, když děláte od všeho trochu. Je mnohem účinnější, když se zaměříte na jednu specifickou věc během každého tréninku.
- Soustřeďte se ať neděláte zbytečné chyby, které vedou ke zranění.
- Udržujte se zahřátý a v pohybu když zrovna odpočíváte během jednotlivých cyklů. Vychladnutí může negativně ovlivnit váš výkon během tréninku.
- Je důležité před i po lezení jíst vhodné jídlo, které vám dodá dostatek energie pro trénink a nabírání nové síly.

Na rozvoj síly je samotné boulderování tou nejúčinnější formou lezení. 
Délka boulderů by měla být zhruba 4-8 kroků, kdy za krok považujeme přemístění ruky z chytu na chyt. Počet kroků za trénink by měl být okolo 50 - 150. Čas na přelezení boulderu by se měl pohybovat kolem půl minuty. Mezi jednotlivými pokusy odpočívejte 3-5 minut. Při boulderinku za účelem získání síly musí být všechny kroky blízko vaší hranice maxima.

Jsou dva způsoby tréninku boulderování.  

Stejným způsobem jako bouldering můžete využít tzv. Foot off bouldering - tedy lezení beznohou. Tento způsob je velmi podobný campusu a je určený pro velmi silné jedince.
 
Velmi účiný je však také Systémový trénink, který se používá na vylepšení jednotlivých kroků a pohybů. Z toho tedy vyplývá, že buď se dají trénovat jednotlivé chyty (úchopy) anebo se můžete zlepšit v jednotlivých pohybech, které vám dělají problémy. 
 
Tak jako u ostatních cvičení či lezení používáme tři druhy úchopů.
Je normální, že každý lezec má svůj oblíbený chyt, v kterém je dobrý. Je ovšem důležité trénovat právě ty chyty, které vám nejdou abyste mohli vaše lezení zlepšit. Krása v systémovém tréninku spočívá v tom, že můžete trénovat vaše slabiny pod kontrolou a izolovaně. Tím snižujete riziko zranění a zvyšujete efektivitu tréninku. Cvičení jsou jednoduchá a brzy můžete vidět viditelná zlepšení během vašich tréninkových fází.

V BB se nachází spousta profilů, kde lze trénovat systémový bouldering.
Pokud zde nenajdete právě chyty, které byste rádi trénovali není žádný problém se s obsluhou na stěně domluvit a vše pro váš trénink přestavět (je to otázka pár minut).

Díky těmto sériím můžete zlepšovat:
- Výbušnou sílu
- Statickou sílu
- Silovou vytrvalost
- Sílu prstů
- Celotělovou sílu
- Techniku

Pokud budete mít zájem se o tréninku dozvědět více nebo pomoci uvést dané postupy do praxe, tak se nebojte navštívit Boulder bar osobně. 
BB je zde především pro lidi, kteří se chtějí v lezení stále zlepšovat a dosahovat svých cílů. Ať už se jedná o lezce, kteří se chtějí zlepšit z 6 na 7 nebo z 9 na 10.
Jedna konzultace vám může pomoci otevřít oči ve vašem snažení o docílení vyšší výkonnosti a zlepšení se v lezení samotném.

reklama