Nejnovější komentáře

Autor: Katka Chvojková18.08. 15:05
Autor: Jan Veselý08.08. 15:01
Autor: JO JO27.07. 21:28
Autor: Michal Čeleda27.07. 20:01
Autor: JO JO16.06. 10:04

BB - najdi si svou akci...

<Listopad '21>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 17.5.2021):
Po - Ne     9:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

07.11.2017 18:49

BB news 45

foto

Máme listopad a spolu s ním i předposlední Boulder Boj letošního roku. A nejen to.
Boulder Boj
Jedenácté kolo udrželo sérii ve Staré Hale, vaši sílu provětrají bouldery na Lodi a v Mordoru. Bouldery jsou v tomto kole pestré, stejně jako parta stavěčů. Ríša je stále o berlích, takže dorazila návštěva ze severu, Skálič & Ježour, a imbusů se chytli i Pif, Šimon Audes, Štěpán Pochman či nováček Zbyšek Černohous. O červené se postaral Štěpán Korčák. BOULDER BOJ 11.kolo

Start: 4.11.2017 od 9.00 hod
Konec: 5.12.2017 do 23.00 hod
Stavěči: Štěpán Střep Korčák - červené, Zbyněk Č., Skálič, Pif, Ježour, Šimon A., Štěpán P.
Kde: Stará BB hala
Označení: Čísla 11 - 20

Plánky: Boulder Boj 11.kolo 2017.pdf


Hodnocení boulderů v Boulder Boji
Chystáme novinku, která by měla přispět k vyšší kvalitě boulderů v BB. Bouldery z BBoje jsou propojeny s boulder.cz a vy si tak můžete zapisovat své skalpy a sledovat, kolik toho máte zdolanýho, kolik vás toho ještě čeká, jak jste se zlepšili od minula či jak si stojíte v porovnání s ostatními. Napomáhá tomu i alternativní výsledovka od Marka Nekvasila ZDE

Nově bude možné bouldery z aktuálního kola hodnotit a komentovat je. Výzva pro vás a hlavně pro stavěče. Bouldery se tak zatraktivní, stavěči budou mít lepší zpětnou vazbu a vy možnost více se do BBoje zapojit.Nové chyty
Do BB dorazily nové chyty. Primárně jsou myšleny na doházení profilu vlevo od Kýlu, tak aby se ještě lépe dalo kolečkovat a vymýšlet vlastní kousky. Chyty jsou od značek AIX a Flathold. Najdeme mezi nimi jak parádní obliny do ruky, tak přísné lišty. Na profilu se objeví ještě tento týden. Následně pak projde změnou i Kýl. Zaházené profily, co to dá, jsou staronovou novinkou BB. Díky BBoji a pátečním Setter Session nabízíme vždy minimálně 200 značených boulderů a u toho zůstaneme, nově chceme ale více profilů zaházených na max. Strategie BB je být tréninkovou stěnou par excellence. 
Máme Moonboard, Peg Board, Naklápěčku, hrazdy, balkny, campus. A k dokonalosti chybí právě více profilů, kde vymýšlení půjde samo. Chceme být číslo jedna pro lezce, jež chtějí systematicky trénovat a jdeme tomu naproti. 

BB Job
O volných pozicích jsme informovali minulý týden a stále je to aktuální, takže máte-li zájem, či o někom víte, maily níže.

Provozní Boulder Baru
Naše provozní odchází na mateřskou dovolenou a nezbývá tak, než najít novou usměvavou tvář. Krom úsměvu požadujeme prokazatelné zkušenosti na obdobné pozici. Schopnost vést tým barmanů a brigádníků, efektivně pracovat se skladem i svěřeným prostorem. Plusem je pozitivní vztah k lezení, ale není podmínkou, stejně tak znalost angličtiny. Pro další info pošlete pár vět o sobě v doprovodu CV na mail olivac@boulder.cz a v dalším kole se potkáme osobně. BB je organický prostor se spoustou aktivit a může být i vašim pomyslným hřištěm. 

Brigádník
Dalším hledaným a vítaným človíčkem do našeho týmu je šikovný brigádník na výpomoc za barem. Jedná se jak o směny ve všední dny, tak i víkendy, pracovní doba je ve všední dny ve večerních hodinách, o víkendech přes den. Směny si plánujete sami dle volných pozic, hodinovka je 100 Kč a jako bonus free lezení v den, kdy máte službu. Nutný je pozitivní přístup k našim zákazníkům, pracovitost a spolehlivost. Bonusem pak cizí jazyk. V případě zájmu se ozvěte na mail daniel@boulder.cz.

Instruktor
Své řady rozšiřuje i náš instruktorský tým. Hledáme aktivní lidi, kteří mají rádi sport a rádi své zkušenosti předávají druhým. Jedná se především o vedení dětských kurzů. Kromě výše uvedeného je pro nás důležitá zodpovědnost, zapálení pro věc a chuť na sobě makat. Předchozí zkušenosti jsou výhodou, stejně tak instruktorská licence, která je pro tuto práci nezbytná, ale pokud ji nemáte, pomůžeme vám ji získat. Zájemci prosím pište na katka@boulder.cz.A to je vše přátelé, doražte na nové bouldery, o víkendu poslechněte Hudební Tipy a lezte, jak je libo. 

 

Komentáře

 • Autor: Lahvi09.11.2017 11:46
  To hodnoceni boulderu bude spusteno kdy? Nebo uz funguje? Docela bych si zahodnotil:) Bude to podmineno prelezenim bouldru? Snad ne. Jinak aktualni kolo Bboje je teda hodne utazeny, az moc.. Samo, ze nechci zebriky, ale tady to chlapci uz trochu prehnali. Nebo je za tim nejaky zamer, ktery jsem nepobral?
  Reagovat
  • Autor: Jiří Oliva09.11.2017 14:35
   Čugo Lahvi :), jééé to se těším :)! Právě toto utažené kolo mě rozhoupalo k dotažení možnosti komentování a hodnocení boulderů na Boulder.cz. V plánu to bylo už iks let...Spustí se to velice brzy a není to podmíněno vylezením boulderů, ale zalogováním ano. Už tedy i toto kolo budeš moct zdrtit chválou...:)
   Reagovat
 • Autor: hook10.11.2017 10:23
  Taky bych se přidal s názorem, že toto kolo boulderů se moc nepovedlo. Je fér zároveň říct, že několik předchozích kol (i ve staré hale) mi přišlo pěkných, i když obtížnost kolísá podobně jak forma, ale to se dá přežít. V této várce (lezl jsem jen oranž a zelené) mi přijde že je moc velká snaha po netradičnosti - spousta rozpažek nebo natahovaček bez nohou, některé bouldery působí vyloženě amatérsky odfláknutě (celá zadní strana lodi, kde se i pletou barvy a řešit to mají asi ty pásky?). Představa že bych na těchto boulderech trénoval třeba objem mě vůbec neláká, tzn ani k další návštěvě to neláká, zatímco jindy si povedené bouldery rád zopakuju. Tak jen dávám feedback.
  Reagovat
  • Autor: Jaroslav Karel10.11.2017 15:09
   Ahoj, zajímavý názor. Já to vidím skoro přesně opačně. Poslední kola byly bouldery občas bez nápadu a takové hodně přimočaré - máš sílu dáš nemáš sílu nedáš. Teď mi příjdou zajímavější a více na hlavu. Někdy povolí až po několika pokusech, když objevíš spránou fintu. A pokud by měli být zelené od cca 6A do 6C tak to po mnoha kolech sedí. Minulé byli zelené tak max 6A+. V ramci Boulder Boje je dobré, že se to snad více roztřídí a nebudou mít všichni přelezené to stejné. Pokud bych chtěl lízt na objem, volil bych buď vymýšlení vlastních boulderů na “zaházeném” profilu nebo naklápěčce nebo výborný moonboard a tam smažit 6B+ - 6C až do totalního zníčení. A co jednou přelezu tak už mě nemotivuje lízt znovu, ale jít zase dál.
   Reagovat
   • Autor: hook10.11.2017 16:13
    Tak vkus a tréninkové preference jsou subjektivní a každý asi chcem něco jiného, ale dovolil bych si přinejmenším oponovat, že minule byly zelené max 6A+, to fakt ne:-) I oranž (žluté boule vpravo) jsou těžší a ze zelených např. černé vruty vpravo v koutě a několik dalších opravdu 6A+ není. A co se týká toho objevování správné finty tak nevím no, přišlo mi že program trefuju poměrně dobře, ale styl lezení se mi nelibí - nejisté rozpažky a přešahy s blbýma nohama nebo smekavýma chytama - je to o té preferenci, ale připadají mi tréninkově nevhodné bouldery, které jsou moc o štěstí, jestli smekne, nebo ne, a jestli o centimetr dosáhnu, nebo ne. Zdá se mi že je spíš nějaká tendence paušalizovat, že bouldery po strukturách a boulích jsou technické zatímco lišty díry stisky jsou silové (a i kdyby to tak bylo tak "silový boulder" osobně nepovažuju za negativní ozačení - trénink síly je první co od boulderovky chci), což vede k tomu, že se staví rudlovačky po oblinách. V čem jsou totiž třeba oranžové chyty (zelená obtížnost) na lodi technické? Chytnu chyt, ten jediný který je v danou chvíli k dispozici, stoupnu si na jedinou strukturu která je k dispozici, doufám že nesmekne a rozpažím co nejvíc doprava to jen jde. Takhle to udělám asi 4x za sebou jak přes kopírák a hurá, top. Nevím jakou fintu by měl vymyslet někdo kdo rozpaží o 10cm míň než já. Abych tolik nekritizoval, třeba zelené díro-lišty na hraně mordoru mi přišly jako něco co človek potká i IRL, v tom jsem si pěkně zalez (na zelenou teda dost tvrdý:-)).
    Reagovat
    • Autor: Jiřina Čechová10.11.2017 21:13
     Souhlasím s Hookem, že je tam hodně rozpažek a přešahů s blbýma nohama. A když má někdo pod 160cm, tak je pro něj půlka bouldrů prakticky nelezitelná. Když stavěl Vilda, tak na nás mrňousy aspoň trochu myslel a sem tam přidal vrut. Nebo to postavil tak, že když byla síla, tak to šlo vymyslet i jinak. Teď jiná možnost není. Jak už bylo zmíněno výše, nedá se tam momentálně moc potrénovat na ven, jsou tam takový "podivnosti :-)"
     Reagovat
     • Autor: Jakub Skalický11.11.2017 12:59
      Taky rád vzpomínám na bouldry od Vildy, v poslední době je to hodně morfo a často čistě silový, bez nápadu.
      Reagovat
  • Autor: Jakub Volf14.11.2017 17:37
   Já teda jsem s tímhle kolem naprosto spokojenej. Je to teda těžší než předchozí kolo, ale bouldery se mi líběj víc. A to i ty, který nejsem schopnej přelízt což většinou tak nemám :D
   Reagovat
 • Autor: Jakub Skalický11.11.2017 13:04
  Ještě mi přijde trochu zdegenrovaný rozdělení do skupin, když první dva v zelený kategorii by byli v červený na bedně :) Možná by chtělo zase nějaký automatický přesouvání. Např, že pokud by byl někdo na bedně o kategorii výš, alespoň třikrát za rok, tak ho automaticky přesunout, nebo tak něco... když už jsme u tý kreativní kritiky :)
  Reagovat
  • Autor: Jakub Skalický11.11.2017 13:13
   Nebo zrušit kategorie :)
   Reagovat
   • Autor: Jan Špelina11.11.2017 16:21
    to by chtelo spis apel na lezce, aby se adekvatne zaradili...top si taky zapisujem dle sveho svedomi a nikdo nas nekontroluje...automaticky zarazeni dle kdovijakejch kriterii mi prijde zbytecna 'starost' pro tvurce a i tak by se to nekomu nelibilo, stejne jako ted kdyz se radime sami...zrusenim kategorii by se zas vzala moznost slabsim lezcum s nekym soutezit...ja jsem rad ze je to na nas...a pokud nekoho bavi vyhravat 'svou' kategorii kdyz bezne leze cesty o uroven vejs...jeho boj, jeho svedomi...
    Reagovat
  • Autor: Jakub Volf15.11.2017 09:24
   Přišlo by mi logický počítat jen bouldery z kategrie, ve které se lezec hodnotí. Nebo pak zrušit kategorie... Myslim, že by se měl lezec zapsat tam, kde má problém vylézt polovinu boulderů. Nakonec ale jde stejně o ho... jde přece jen o zábavu a trochu toho zdravého soutěžení při sportu ;-) nejsme tu přece na olympiádě :D
   Reagovat
 • Autor: Pif13.11.2017 01:24
  Ono to stavění je docela alchymie. Člověk se snaží udělat něco, aby to bylo lezitelné od 160 + a přitom neměl vyšší výhodu, někdy se to povede a někdy je to horší. Dalším aspektem je nápad, nikdo nechce lozit tupé žebříky pravá - levá, jen nahoru nebo jen traverz. Hlavně by mne nebavilo něco takové stavět. Co se týká obtížnosti, na mě v poslední době padla lenost, takže často nadhodnotím čímž je boulder lehčí než by mohl být. Tomu se člověk nevyhne při kolísání výkonosti. Pardon. Kategorie jsou na každém jedinci, předpokládá se smysl pro fair play. Zbytečné se nad tím pozastavovat, buď lezete pro zábavu nebo pro vítězství. Trénink je subjektivní záležitost, každému sedne něco jiné a taky každý potřebuje něco jiné. Věčný problém těch co lezou objem vs. sílu. Myslím, ž BB má možností víc než dost, kolečkovací profily, kampus, moonboard, naklápěčka. Jestli někdo nemůže v BB adekvátně trénovat (nemyslím lozit), tak je buď línej (jako já) nebo bere pobyt v BB více jako společenskou záležitost. A na závěr, abych jen neobhajoval kde co, mě se taky rozpažky nelíbí a to mám rozpětí 187+- nějaký drobný. Myslím si, že od toho jsou vlastní vymyšlený bouldery. Hodnoťte, připomínejte a stěžujte si, třeba z toho něco konstruktivní vzejde :-)
  Reagovat
 • Autor: Martin Scháňka14.11.2017 09:41
  Já jak tu většinou hejtuju, tak tentokrát musím souhlasit s Jardou Karlem. Mě se naopak zdá tohle kolo dosti povedené v tom smyslu, že na každé cestě se dá nějaký stylem pracovat. Cesty jsou celekem vyvážené - jako ve smyslu, že jsou celou dobu stejně těžké a není to jenom o nějakém jednom dementním kroku pod topem nebo že člověk na cestě ani neodstartuje, ale zbytek by přelezl jak nic. Na druhou stranu je pravda, že klasa krapet ztvrdla (nebo jsem zeslábl? :) ), ale za mě tam rozhodně nevidím nějaké nelezitelné nesmysly, ale naopak bouldery, na kterých se dá dost pracovat a nějakým způsobem ladit. Jediné co bych dal nějak jako podnět ke změně je již zmíněné zapisování do kategorií... Nejednou se stalo, že první dva v zelených měli tolik, že by s přehledem byli na bedně v červených a to asi uplně v pořádku není. Resp pamatuji, jak bylo vyhlášeno, že se najednou dávají odměny za přelezy v podobě vstupů a najednou se štřelhbitě několik lidí, co si zapisovali modré, zařadili do zelených (proč jste kluci nešli teda rovnou do oranžových, aby jste to měli uplně posichrované? :) ).
  Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama