instagram boulder-boj vimeo google-plus twitter facebook english czech

Nejnovější komentáře

Autor: Jan Špelina11.02. 21:55
Autor: Jiří Oliva10.02. 23:47
Autor: feu09.02. 15:49
Autor: Jiří Oliva07.02. 21:46
Autor: Antonín Vokál06.02. 10:42

BB - najdi si svou akci...

<Únor '18>
poútstčtsone
 1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder Boj 2018

13.01.Bboj č.1Výsledky
10.02.Bboj č.2Výsledky
07.04.Bboj č.3
05.05.Bboj č.4
02.06.Bboj č.5
30.06.Bboj č.6
28.07.Bboj č.7
25.08.Bboj č.8
22.09.Bboj č.9
20.10.Bboj č.10
17.11.Bboj č.11
15.12.Bboj č.12

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:
Po - Pá   08:00-23:00
So - Ne   09:00-23:00

Vstupné: 120 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

27.10.2017 10:40

Hudební Tipy 43

foto

Desítka klipů & tipů, klasický formát, hurá na něj. PS: na páteční večer 27.10. najdete hned tři tipy.
Anetha - Traces to Nowhere
Materia.fm přiváží do Prahy další objevy současné elektronické scény, tentokrát v zastoupení Francie a Mexika. Páteční noc bude patřit pařížské umělkyni Anetha, jejíž sety už zazněly v nejlepších klubech od Londýna po Peking. Její melancholické melodie a hypnotické linky doplní mexický DJ Machino, který se od začátků v post-hardcore kapele dopracoval až k experimentální elektronice plné hutných ambientních ploch i syrového techna. Chemistry Gallery už dnes, 27. 10.
 TRP - Things Won't Change
Další ze série parties pod hlavičkou kolektivu Tetris uvede německého producenta TRP, jednu z prominentních postav labelu Lobster Theremin. V pátek 27. října se na pódiu objeví i zakladatelé nejznámejší pražských parties Fatty M (Komiks) a Sinnan (Polygon) a Tetris crew v klasickém složení v nuselském pivovaru.
 
Stimming - Song for Isabelle
Další jezdec Diynamic Music, Stimming, míří do Prahy a s sebou veze svůj unikátní live set, kterým otevře druhý víkend narozeninových oslav ROXY BE25. Nikdy nepoužívá do nahrávek stejné samply dvakrát, experimentuje a do své tvorby se nebojí promítat osobní emoce. Díky tomu si hned ve svých počátcích Stimming vysloužil označení “Best Newcomer” v žebříčku “Ibiza DJ Award”, podporu Solomuna a celého Diynamicu a hraní na festivalech jako BPM, Melt! nebo ADE. Jeho premiéra je plánována na 27. října a těšit se můžeme na intenzivní zážitek.
 


Stephan Bodzin - Zulu
ROXY připravuje na poslední den 25. narozenin nekompromisní vrchol klubové sezóny. Do Prahy přijede německý producent, experimentátor a live performer Stephan Bodzin. Pravděpodobně nejžádanější a bez debat i nejautentičtější současná persóna světové elektroniky uzavře v sobotu 28. října BE25 svým live setem.
 


Mogwai // Coolverine
Mogwai mají čerstvě venku novou desku Every Country´s Sun a už v úterý 31. 10. ji live představí v Roxy. Od doby, kdy si Mogwai po Glasgow sami vylepovali plakáty na první koncerty, uběhlo dvaadvacet let, a i když jim označení post-rockerů nikdo neodpáře, ze žánrové škatulky se snažili vždy vymanit. Ve svých téměř bezvýhradně instrumentálních kusech neváhali experimentovat s možnostmi využití nástrojů a nových technologií, posluchače dokáží stále překvapovat a držet v napětí. Navíc bylo vždy jisté, že přes jistou ponurost skladeb mají Mogwai značný smysl pro humor, což dokazují v titulech svých kusů, či na sociálních sítích. To vše z nich činí jeden z nejzajímavějších britských undergroundových počinů, přestože kapela stojí za hudebním doprovodem i komerčních projektů. Jejich skladby zní ze seriálů Sex ve městě, Znovuzrozeni, filmu Fontána, dokumentu o fotbalistovi Zidanovi a nejnověji ve snímku Leonarda DiCapria Before the Flood, na kterém se podíleli s Trentem Reznorem a Atticem Rossem z Nine Inch Nails. V loňském roce okupovali TOP 20 britských hitparád se soundtrackem k  dokumentárnímu seriálu BBC Atomic: Living in Dread and Promise mapující historii jaderného zbrojení, v rámci šňůry k promítání snímku odehráli několik koncertů, včetně japonské Hirošimy. Svůj čas věnují ve svém vydavatelství Rock Action také mladým talentům - jako jsou třeba Sacred Paws, předskokani pražského koncertu.
 


Sólstafir - Fjara
Další post-rockeři se rovněž představí v podzimní Roxy, a to v pondělí 11. 12. Islandští post rockoví melancholici a jeden z největších fenoménů severské scény Sólstafir se znovu vracejí do Prahy. Po nezapomenutelném koncertu v Paláci Akropolis tentokrát zavítají do Roxy. Unikátní kapela, která svým přístupem dalece přesahuje žánry, přiveze s sebou čerstvé album Berdreyminn. Na turné je doprovodí Myrkur, one-woman blackmetalový projekt dánské umělkyně Amalie Brunn. Druhý support obstarají Árstíðir - indie-folk rock/chamber pop z Islandu.
 


High Contrast - Calling My Name
Čerstvě oznámený gig, drum and bassový guru High Contrast zpět v Praze. DnB zní v BB poměrně často a tím pádem i samotný HC. Lincoln Barrett aka High Contrast vydal 6. října dlouho očekávané album Night Gallery a 16. prosince ho přijede představit do ROXY. Pro mnohé velmi překvapivě vydal LP pod novým labelem 3Beat a předznamenal tak posun k více žánrově barevné produkci přesahující hranice drum&bassu. Miláčka českého publika doplní megatalent současného drum&bassu, bristký producent 1991 patřící do stáje MTA (Chase&Status).
 


Franz Ferdinand - Always Ascending
Zcela čerstvá novinka, Franz Feridnand se v březnu, konkrétně 9. 3. vrátí po takřka 6 letech do Čech, vystoupí ve Fóru Karlín. V únoru jim vyjde pátá studiová deska s názvem Always Ascending  a právě v rámci turné k ní se podívají autoři mega hitu Take Me Out i k nám. Novou desku označují FF za počátek nové éry a stejně tak i nového zvuku, ten bude více ovlivněn zvukem syntezátorů čili elektornikou.
 


Chrysta Bell - Heaven
Chrysta Bell uhranula Davida Lynche už na konci devadesátých let a on ji slíbil, že bude její pěveckou kariéru a písně formovat stejně jako přistupuje ke scénáři a svým hercům. Při prvním setkání hned v Lynchově domácím studiu natočili první skladbu Right Down to You a Bell si také později zazpívala na soundtracku k jeho snímku Inland Empire. Vysněné společné album ale následně vznikalo celých čtrnáct let, přesně jak si to vyžaduje pracovní styl perfekcionistického režiséra. 21. 11. Lucerna Music Bar
 


And So I Watch You From Afar "A Slow Unfolding Of Wings"
Severoirští And So I Watch You From Afar patří k nejzásadnějším jménům instrumentální math rockové a post-rockové hudby a nyní se po dvou letech vracejí do Prahy. Zatím poslední album Heirs jim vyšlo v roce 2015, ale chystají už novou nahrávku a vypadá to, že z alba v Praze 7. 11. v NoDu zahrají několik ochutnávek.
 

A to je vše přátelé, další příště.
 

 

reklama
reklama
reklama