instagram boulder-boj vimeo google-plus twitter facebook english czech

Nejnovější komentáře

Autor: Jan Kohout12.09. 17:29
Autor: Michal Sylla11.09. 11:05
Autor: Jan Daniel04.09. 13:13
Autor: Michal Sylla04.09. 08:35

BB - najdi si svou akci...

<Říjen '18>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:
Po - Pá   08:00-23:00
So - Ne   09:00-23:00

Vstupné:

Dospělí
110 Kč s BB kartou
130 Kč bez BB karty

Děti
85 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

27.10.2017 10:40

Hudební Tipy 43

foto

Desítka klipů & tipů, klasický formát, hurá na něj. PS: na páteční večer 27.10. najdete hned tři tipy.
Anetha - Traces to Nowhere
Materia.fm přiváží do Prahy další objevy současné elektronické scény, tentokrát v zastoupení Francie a Mexika. Páteční noc bude patřit pařížské umělkyni Anetha, jejíž sety už zazněly v nejlepších klubech od Londýna po Peking. Její melancholické melodie a hypnotické linky doplní mexický DJ Machino, který se od začátků v post-hardcore kapele dopracoval až k experimentální elektronice plné hutných ambientních ploch i syrového techna. Chemistry Gallery už dnes, 27. 10.
 TRP - Things Won't Change
Další ze série parties pod hlavičkou kolektivu Tetris uvede německého producenta TRP, jednu z prominentních postav labelu Lobster Theremin. V pátek 27. října se na pódiu objeví i zakladatelé nejznámejší pražských parties Fatty M (Komiks) a Sinnan (Polygon) a Tetris crew v klasickém složení v nuselském pivovaru.
 
Stimming - Song for Isabelle
Další jezdec Diynamic Music, Stimming, míří do Prahy a s sebou veze svůj unikátní live set, kterým otevře druhý víkend narozeninových oslav ROXY BE25. Nikdy nepoužívá do nahrávek stejné samply dvakrát, experimentuje a do své tvorby se nebojí promítat osobní emoce. Díky tomu si hned ve svých počátcích Stimming vysloužil označení “Best Newcomer” v žebříčku “Ibiza DJ Award”, podporu Solomuna a celého Diynamicu a hraní na festivalech jako BPM, Melt! nebo ADE. Jeho premiéra je plánována na 27. října a těšit se můžeme na intenzivní zážitek.
 


Stephan Bodzin - Zulu
ROXY připravuje na poslední den 25. narozenin nekompromisní vrchol klubové sezóny. Do Prahy přijede německý producent, experimentátor a live performer Stephan Bodzin. Pravděpodobně nejžádanější a bez debat i nejautentičtější současná persóna světové elektroniky uzavře v sobotu 28. října BE25 svým live setem.
 


Mogwai // Coolverine
Mogwai mají čerstvě venku novou desku Every Country´s Sun a už v úterý 31. 10. ji live představí v Roxy. Od doby, kdy si Mogwai po Glasgow sami vylepovali plakáty na první koncerty, uběhlo dvaadvacet let, a i když jim označení post-rockerů nikdo neodpáře, ze žánrové škatulky se snažili vždy vymanit. Ve svých téměř bezvýhradně instrumentálních kusech neváhali experimentovat s možnostmi využití nástrojů a nových technologií, posluchače dokáží stále překvapovat a držet v napětí. Navíc bylo vždy jisté, že přes jistou ponurost skladeb mají Mogwai značný smysl pro humor, což dokazují v titulech svých kusů, či na sociálních sítích. To vše z nich činí jeden z nejzajímavějších britských undergroundových počinů, přestože kapela stojí za hudebním doprovodem i komerčních projektů. Jejich skladby zní ze seriálů Sex ve městě, Znovuzrozeni, filmu Fontána, dokumentu o fotbalistovi Zidanovi a nejnověji ve snímku Leonarda DiCapria Before the Flood, na kterém se podíleli s Trentem Reznorem a Atticem Rossem z Nine Inch Nails. V loňském roce okupovali TOP 20 britských hitparád se soundtrackem k  dokumentárnímu seriálu BBC Atomic: Living in Dread and Promise mapující historii jaderného zbrojení, v rámci šňůry k promítání snímku odehráli několik koncertů, včetně japonské Hirošimy. Svůj čas věnují ve svém vydavatelství Rock Action také mladým talentům - jako jsou třeba Sacred Paws, předskokani pražského koncertu.
 


Sólstafir - Fjara
Další post-rockeři se rovněž představí v podzimní Roxy, a to v pondělí 11. 12. Islandští post rockoví melancholici a jeden z největších fenoménů severské scény Sólstafir se znovu vracejí do Prahy. Po nezapomenutelném koncertu v Paláci Akropolis tentokrát zavítají do Roxy. Unikátní kapela, která svým přístupem dalece přesahuje žánry, přiveze s sebou čerstvé album Berdreyminn. Na turné je doprovodí Myrkur, one-woman blackmetalový projekt dánské umělkyně Amalie Brunn. Druhý support obstarají Árstíðir - indie-folk rock/chamber pop z Islandu.
 


High Contrast - Calling My Name
Čerstvě oznámený gig, drum and bassový guru High Contrast zpět v Praze. DnB zní v BB poměrně často a tím pádem i samotný HC. Lincoln Barrett aka High Contrast vydal 6. října dlouho očekávané album Night Gallery a 16. prosince ho přijede představit do ROXY. Pro mnohé velmi překvapivě vydal LP pod novým labelem 3Beat a předznamenal tak posun k více žánrově barevné produkci přesahující hranice drum&bassu. Miláčka českého publika doplní megatalent současného drum&bassu, bristký producent 1991 patřící do stáje MTA (Chase&Status).
 


Franz Ferdinand - Always Ascending
Zcela čerstvá novinka, Franz Feridnand se v březnu, konkrétně 9. 3. vrátí po takřka 6 letech do Čech, vystoupí ve Fóru Karlín. V únoru jim vyjde pátá studiová deska s názvem Always Ascending  a právě v rámci turné k ní se podívají autoři mega hitu Take Me Out i k nám. Novou desku označují FF za počátek nové éry a stejně tak i nového zvuku, ten bude více ovlivněn zvukem syntezátorů čili elektornikou.
 


Chrysta Bell - Heaven
Chrysta Bell uhranula Davida Lynche už na konci devadesátých let a on ji slíbil, že bude její pěveckou kariéru a písně formovat stejně jako přistupuje ke scénáři a svým hercům. Při prvním setkání hned v Lynchově domácím studiu natočili první skladbu Right Down to You a Bell si také později zazpívala na soundtracku k jeho snímku Inland Empire. Vysněné společné album ale následně vznikalo celých čtrnáct let, přesně jak si to vyžaduje pracovní styl perfekcionistického režiséra. 21. 11. Lucerna Music Bar
 


And So I Watch You From Afar "A Slow Unfolding Of Wings"
Severoirští And So I Watch You From Afar patří k nejzásadnějším jménům instrumentální math rockové a post-rockové hudby a nyní se po dvou letech vracejí do Prahy. Zatím poslední album Heirs jim vyšlo v roce 2015, ale chystají už novou nahrávku a vypadá to, že z alba v Praze 7. 11. v NoDu zahrají několik ochutnávek.
 

A to je vše přátelé, další příště.
 

 

reklama
reklama
reklama