Nejnovější komentáře

Autor: JO JO16.06. 10:04
Autor: Pavel Mika15.06. 16:27
Autor: Jiří Oliva12.06. 18:09
Autor: Martin Mohl09.06. 15:08
Autor: Marek Nekvasil31.05. 10:40

BB - najdi si svou akci...

<Červen '21>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Změněná otvírací doba (od 17.5.2021):
Po - Ne     9:00 - 22:00


Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

28.09.2014 17:49

Hudební tipy

foto

Po mini sérii hard & heavy jsme tentokrát pro inspiraci nakoukli do programů klubů a vykristalizovaly nám tipy na klipy. Níže najdete hudební nabídku s informací, kde si ji můžete dát live a to se dámy a pánové počítá, protože live vystoupení často povznese radost z poslechnutého do takřka nemyšlených výšin.


Hooverphonic - Eden
Populární belgická skupina Hooverphonic přijíždí již dnes (29.9.) do Prahy s novou deskou Reflection. Vystoupí v Lucerna Music Baru od 21 hodin. Osmé studiové album, které vyšlo 15. listopadu 2013, se nahrávalo přímo doma u fanoušků a je hodnoceno jako jedno z nejživějších a nejenergičtějších, jaké kdy kapela nahrála. Na albu Reflection se Hooverphonic vrátili k přirozenému analogovému zvuku.In Flames - Rusted Nail
Švédská metalová jednička stejně jako Hooverphonic vystoupí již dnes (29.9.) v pražské ROXY. IN FLAMES bývají v mnoha anketách označováni za nejlepší koncertní kapelu na metalové scéně.Hlavním motivem nastávajícího turné je prezentace letošní nové desky s názvem ?Siren Charms".Trentemoller: Shades Of Marble (Live in Copenhagen)
Anders Trentemoller, dánský hudební kouzelník, přijíždí již tento čtvrtek 2.10. do pražské Roxy. Na poli producentském spíše elektronika, live ale s plnohodnotnou kapelou a dokonalou syntézou akustických nástrojů, elektronických základů a doplňujícíh vokálů. Jeden z koncertů podzimu.

Trentemoller - Deceive
Trentemoller ještě jednou, protože je to náš hlavní tip.


FM Belfast - Par Avion
FM Belfast. Tohle není žádný unylý elektro-pop, tohle je rozjetý mejdan na podiu i pod ním. Na ?utajeném? koncertě v NoD před 4 lety všechny přítomné zvedli a rozskákali a v MeetFactory tomu rozhodně nebude jinak. 4.10. v Meetfactory.Anna Aaron - Stellarling
Anna Aaron v 4.10. Paláci Akropolis. Další z úspěšné švýcarské líhně, z níž pochází písničkářka světového renomé Sophie Hunger. Anně Aaron budou na pražském koncertu předskakovat The Animen z Ženevy. Ve svých 28 letech fascinuje Anna Aaron nejen talentem, ale i temnými, neúprosnými emocemi, předávanými bez mrknutí brvou s hypnotickým doprovodem klavíru. Anna Aaron působí jako chybějící článek mezi Nico, Patti Smith a Diamandou Galas.


Erik Truffaz Quartet - Blue Movie ft. Anna Aaron
Takto krásně Anna propůjčila svůj vokál skaldbě famózního krajana Erika Truffaze, kterého doufejme opět brzy uvidíme v ČR.


DJ Krush - Duality (feat. DJ Shadow)
Do Prahy se po dlouhé době vrací jeden z nejosobitějších světových DJs. Legenda, která roztáčí gramofony už od roku 1991. Japonec známý svým osobitým a nenapodobitelným stylem, ve kterém míchá hip hop, atmosférické zvuky, exotické nástroje a jazzové a soulové samply. Vystoupí 6.10. v Lucerna Music Baru.


CARIBOU - Sun 
V Londýně usazený kanadský hudebník a matematik(!) Dan Snaith vydává hudbu už nějakých 14 let. Jeho vícevrstevné koláže popových nápěvů, vícehlasů a frenetických rytmů jsou jen stěží charakterizovatelné, ale bez výjimky silně hitové. Poslední deskou "Swim" z roku 2010, vyhlášenou třeba prestižním serverem Resident Advisor coby deska roku a hlavně neúnavným koncertováním se Caribou katapultoval mezi stálice nezávislé hudební scény - tomu samozřejmě pomohlo i přátelství s Thomem Yorkem a společné světové turné s Radiohead o dva roky později. Poté se Dan z výsluní "vypařil", aby letos po oznámení několika festivalových vystoupení anoncoval šestou řadovou desku nazvanou "Our Love", následovanou velkým podzimním turné. Další z koncertů letošní popdzimní sezóny. 16.10. v Meetfacotry.


Tycho - Full Performance (Live on KEXP)
Do Prahy se 16.10. tedy bohužel ve stejný den jako Caribou, podívá americký producent Scott Hansen, který pod přezdívkou Tycho odehraje spolu s živou kapelou ambientně laděný techno set. Elektronická událost podzimu se odehraje ve čtvrtek 16. října v klubu Roxy.  Zatím svou poslední deskou Awake, vydanou v březnu 2014 na renomovaném labelu Ghostly International, uvádí Tycho veškeré předešlé kritiky do rozpaků. Nejen, že potvrdil, že ambientní techno jde dohromady s živou produkcí, ale díky spojení s kytaristou Zacem Brownem a bubeníkem Rorym O'Connorem nabírají jeho taneční kadence ještě monumentálnějších rozměrů. Melancholie podzimu přetavená do nádherné hudby, všichni emočně ladění posluchači 16.10. hurá do Roxy!

Passenger - Let Her Go 
Pro změnu ve stejný den, tedy 16.10. vystoupí v SaSaZu Passenger. Událost pro fanoušky folk a indie-rocku, podzim nebude tak ponurý, jak by se mohlo zdát, protože jej rozezní hlas britského zpěváka Mikea Rosenberga, kterého určitě znáte pod uměleckým jménem Passenger. V Praze se představí vůbec poprvé. Svým fanouškům dopřeje novou tvorbu z připravovaného alba i hitovku Let Her Go, za kterou dokonce získal nominaci Brit Awards na singl roku 2013. Ve své desetileté historii kapela překonala několik změn, ale své poznávací znamení ? neobyčejně jemný, melancholický hlas zpěváka Mikea Rosenberga - si zachovala dodnes. V roce 2009 se skupina v původní sestavě rozešla a dnes projekt stojí hlavně na Rosenbergovi, který je autorem převážné části textů. Na kontě má už 6 alb.


A to je vše přátelé. Tedy koncertů je samozřejmě víc, ale náš prostor není nafukovací a taky si musíme šetřit náboje do příštího dílu. Tak poslouchejte a čtěte. Máte totiž co - třeba takovej rozhovor a v úterý obr BB News.

 
Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama