Nejnovější komentáře

Autor: Petra Lekorka10.08. 10:25
Autor: Martin Zikmund01.08. 08:43
Autor: Jan Antoš26.07. 23:30
Autor: Kateřina Pírková25.07. 13:03
Autor: Jan Antoš22.07. 12:49

BB - najdi si svou akci...

<Srpen '22>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:

srpen 2022 zavřeno
otevíráme v září

 

Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

16.07.2022 14:07

Pokrok nezastavíš

foto

Poslední dobou se víc a víc skloňuje, jak to s BB je či bude a množí se dotazy, které nedostávají odpovědi. Tento článek by měl vnést světlo do temných myšlenek lezců a uklidnit všechny stresované jedince, kteří nad Bébesem pomyslně lámou hůl. Nebujte nic. BB zde bude ještě dlouho. 


Boulder Bar je parťák, který mě provází téměř půlku života. S Andrejem Chrastinou jsem ho založil v roce 2001 a otevřeli jsme tak první komerční boulderovku v ČR. Bylo to vedle Václaváku v ulici V Jámě 6. Jednalo se o pure bouldering, který přirostl k srdci řadě lezců. Žádné značené bouldery, čistá porodnice síly, kde začátečník moc nepopolezl. Mix chytů na ploše cca 200 m2. Povedlo se nám tam rozjet i hospodu, která zažila nejednu pekelnou párty :).


 

S Andrejkem jsme taky rozjeli kolotoč boulder závodů a dostali ho třikrát na Václavák.


 

Éru Bébesa u Václaváku v roce 2006 přerušil nečekaný prodej domu, ve kterém BB bylo a my jsme museli prostory opustit. Naštěstí se povedlo dojednat odstupný a mohl tak vzniknout stávající Boulder Bar v Holešovicích. Andrej opustil Bébé firmu a vydal se cestou výroby chytů a struktur. Firma AIX světově vyrostla a k tomu přidala skvělý Holdsmarket, který do ČR dodává značky chytů, které diktují rytmus trendů. 

V Holešovicích je Bébéčko už neskutečných 15 let (od roku 2007)! Původně se jednalo pouze o prostory baru, šaten a staré haly. Přestavba je částečně zdokumentována ZDE.
V roce 2015 se Bébeso rozšířilo o halu 25 a halu 27 a v roce 2017 i o pohybovou halu vedle baru. Tak šla éra vývoje stávajícího Bébesa, které znáte. Vše jednou začíná, žije a někdy také končí. 
Od začátku jsem věděl, že hala 25 a 27 bude mít pouze krátký život. Původní vize byla pouze na 5 let. Dávalo mně smysl to i na takto krátkou dobu vzít a nakonec jsme v těchto halách strávili bezmála 8 let. Záměrně jsem do haly 25 a 27 nebral Boulder Boj a obecně sportovní lezení a cíleně vše "lezecké" koncentroval do staré haly, která by měla být "nekonečná" :). 

Letos nastal okamžik, který se čekal a postupně opouštíme halu 25 a 27. Realita je taková, že hala 27 už to má za sebou. Spray wall a dětskou část jsme shodili minulý týden a na řadě jsou další části. 


 

Odstrojili jsme již také lanovou část u vstupu do haly 25 a uvidíme jakým tempem opustíme zbylé části.


 

Je dost pravděpodobné, že hala 25 v omezeném rozsahu lezeckých stěn bude fungovat až do října a možná dál, ale to se upřesní během následujících měsíců. 

Jisté je jedno. V srpnu na celý měsíc kompletně zavřeme CELÝ Boulder bar a rozjedeme brutál přestavbu. Dojde k změně konceptu staré haly a moc se na NOVÉ rozložení těším. Máme to vymyšlený a bude to mega dobrý. Na své si přijdou všichni a objeví se pouze dětské slzy, protože skluzavka se opravdu nikam nevejde. Vzniknou však nové lezecké profily, lepší uspořádání, kvalitní campus a cvičící zona. A Moon board?! Tak ten děcka bude taky :)!

Změna je život a život je změna. 

Jungle sport park je nový projekt, který jsem v roce 2020 rozpohyboval s Honzou Zozulákem a na svět jsme zatím přivedli dva nové prostory. Jedním z nich je Jungle sport park v Letňanech a druhým pak Jungle sport park v Pardubicích. Připravujeme další místa a sám jsem zvědavej, kam až se Jungle vydá.

Moment...Reklama: Chceš Jungli i ve tvém městě? Máš chuť a sílu se zapojit do rozrůstající se rodiny? Dej o sobě vědět. 

Jungli v Letňanech už řada z vás zná a věřím, že si do ní postupně najdou cestu všichni lezci :).


Přežila covid, který ji málem zazdil a nyní se nadechuje k dotažení všech částí, které má k dokončení. Momentálně se buduje bistro Šaman, které se snad povede otevřít v září. Pak bude následovat Kilter Board a campus na velkém patře, dotažení lezení na horním patře, nová místnost na cvičení a jógu, neskutečný dětský svět a venkovní sezení s parádním aktivity parkem. Je toho dost a nebude vše hned. Nicméně zákon Jungle mluví jasně a všetko bude :). 

Příchod Jungle má vliv na Boulder bar i oddíl Boulder Bambini. Oddíl se již přejmenoval na sportovní klub Jungle Animals Praha a Boulder Bar čeká změna identity taky. Dlouho jsem to v sobě žmoulal a přehazoval jako horký brambor. BB je samo srdcovka. Je to brand s kterým jsem prožil hrozně moc. Plány Jungle jsou ovšem velké a neumíme usedět dvě značky se stejným tématem. Tím pádem po řadě diskusí došlo k finálnímu závěru, že i BB (a i venkovní boulder na Výstavišti) se převede pod střechu Jungle. Je jasný, že pro celou řadu z nás zůstane BB starým dobrým Bébéčkem. Ať už ofiko název bude jakýkoliv. Důležitý je obsah a ten se v prostorách Holešovic nezmění. Kvalitní profily, chyty, stavěči a LEZENÍ včetně pohybové haly pro další sporty jako parkour a cvičení s prvky gymnastiky. K tomu bistro v novém kabátě a jedeme dál. Kdo se bojí nesmí do lesa a na nový Bébeso se moc těším. Až tak moc, že při bourání stávajících profilů se směju a netrhá mě to srdce, jak jsem původně myslel, že bude. 

Užijte prázdniny anebo dny volna. V srpnu, kdy bude Boulder Bar zavřený navštivte Jungli a Výstaviště a v září se znovu potkáme na "nové" stěně na starém místě.

Moc díky všem, kdo nás navštěvují a vdechují nám potřebnou energii. Bez vás by to nešlo a díky vám se snažíme držet laťku lezení co nejvýš.. 

Držte se!
Oliváč

 

 

Komentáře

 • Autor: Tomáš Kmuníček19.07.2022 00:02
  Chápu, že je to třešínka na dortu, ale zůstane nám po přerodu zapisovatelný boulderboj?
  Reagovat
  • Autor: Kateřina Pírková20.07.2022 10:23
   Boulder Boj bude, to je jasná věc. Takovouhle třešeň nedáme ;)
   Reagovat
   • Autor: Martin Zikmund01.08.2022 08:43
    Rozjede se někdy i Boulder Boj na Jungli?
    Reagovat
 • Autor: Jan Špelina19.07.2022 16:25
  no toto! doufam teda, ze jako spravnej autista, takovouhle zmenu po vic jak 13 letech navstevovani bb rozdejcham. a k tomu vcera v nevedomi koupena dalsi permice. tak snad nebudu litovat...lepsi zmena nez zanik. budu drzet vam i sobe palce!
  Reagovat
  • Autor: Kateřina Pírková20.07.2022 10:28
   Naopak - jako správnej autista ses před 8mi lety určitě neodvážil vkročit do nových prostor, které teď opouštíme ;) Takže budeš chodit stále do stejné "staré" haly se stejnými lidmi na stejnou permici. Jenom nezaručujeme, že polezeš stejně. Hrozí totiž, že v nové staré hale se rozlezeš do brutálně dobrejch výkonů ;)
   Reagovat
 • Autor: Jan Antoš22.07.2022 12:46
  Ahój, mám roční permici platnou do 1.10 (zakoupeno v rámci akce podpory BB během Covidu) > jak to bude s tím srpnem? Je možný permici o měsíc prodloužit nebo ji budeme moc převézt na výstavistě či jungli? Dík za info, ať se daří H.
  Reagovat
  • Autor: Jan Antoš22.07.2022 12:49
   a dalo by se ješte koupit památeční tričko s logem bebesa? :D
   Reagovat
  • Autor: Kateřina Pírková25.07.2022 13:03
   Ahoj Honzo, jasně, platnost permice prodloužíme o 2 měsíce, ať ji stihneš v klidu proboulderovat :)
   Reagovat
   • Autor: Jan Antoš26.07.2022 23:30
    Luxus! Diky!
    Reagovat
 • Autor: Petra Lekorka10.08.2022 10:25
  Ahoj, prosim kdy budou zapsane vytezne volne vstupy z boulder boje? diky
  Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama