instagram boulder-boj vimeo google-plus twitter facebook english czech

Nejnovější komentáře

Autor: Jan Daniel12.04. 19:29
Autor: Jakub Klinkovský11.04. 21:24
Autor: Aleš Krumphanzl05.04. 20:04
Autor: Jiří Oliva05.04. 17:49
Autor: Aleš Krumphanzl05.04. 14:57

BB - najdi si svou akci...

<Duben '18>
poútstčtsone
 1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816


Otevírací doba:
Po - Pá   08:00-23:00
So - Ne   09:00-23:00

Vstupné:

Dospělí
110 Kč s BB kartou
130 Kč bez BB karty

Děti
85 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

26.04.2017 22:36

Přelezy týdne 17

foto

Týdny si plují a Přelezy týdne se po nich plaví. Každý týden je o čem psát a každý týden se na skalách odehrávají další a další výkony, které stojí za zveřejnění. Adam se prohnal Itálií a pěkně to všechno vyčistil. Nyní zamířil na sever a průlom v tabulce se pomalu, ale jistě blíží. Ondra Beneš si naopak pročistil Labák. Desítky cest navrtal a prvopřelezl a nyní ukořistil skalp nejcennější. To vše a víc v tomto čísle. Pár lezců to trochu "kazí"...Nejdou lapit a je to škoda. Rozhodně naše škoda :). Ne jejich. 
Jdeme na to!
Adam Ondra Lapsus 9b, Andonno  Perfect Man 2.0 9a, Castelbianco Naturalmente 9a+, La Terza Eta 9a, Camaiore
"Čtvrtek - Andonno
Zde jsem měl z února rozpracovaný Lapsus 9b od Stefana Ghisolfiho, v podstatě jsem to v únoru několikrát vylezl, měl jsem jen úplně debilní betu na poslední težký krok, který vlastně se správnou betou ani vůbec není těžký. Vyzbrojen správnou betou od Stefana (v Arcu jsme se potkali) to bylo jen o tom to nepokazit, protože podmínka byla tak luxusní, že se skoro nedalo pustit. Prolezu, vyčistím, dám pokus a už od prostředka vím, že dnešek je můj. A kromě jemného zaškobrtnutí si dolezu pro cenný skalp. Jsou teprve tři hodiny odpo, tak sedáme do auta a přejíždíme eště
2,5 hoďky do Castelbianca, což je kousek od Albengy. Zde se skrývalo 9a, které ještě bylo možné na onsight z loňska od Matea Gambara - Perfect Man 2.0. Onsight bohužel vůbec, přehledná cesta vypadala jinak, ale 10minut pauzička a druhý pokus je úspěšný. A rychle na pizzu.
Pátek - Camaiore
Takhle moc pěkná oblast v Toskánsku, kousek od Pisy (takže třeba cestou na Sardínii na trajekt do Livorna doporučuju), provokovala projekty od poslední návštěvy na začátku dubna. Projekt Naturalmente těsně odolal, ale byl příliš dokonalý, abych jej tam jen tak nechal. Perfektní mírně převislá deska s mikrolištama, spoďákama a blbýma nohama. Takový nekompromisní a o trochu převislejší Voralpsee. Ty lehčí cesty jsou i převislejší a dost po krapácích. Tentokrát jsem myslel, že to tam pošlu na pohodu jako v Andonnu, ale bylo to trochu napínavější, než jsem myslel. Ale nakonec první ostrej byl úspěšnej. 9a+ bude ta správná klasa. Hned jsem se přesunul dopraval, kde čekal další projekt Terza Eta. Ta nakonec padla po psycho boji na čtrvtý pokus. 9a.

 

Terza Eta - to zajímavý je od 2:30 - 3:50
 

Naturalmente - zajímavý 1:10 - 2:15, pak finální crux sekvence s mega nátahem 3:05 - 3:35

Neděle - Stockholm
The BD Project na mě čekal v neděli, ráno jsem to několkrát prokrokoval, v šest jsem pak dal dva ostrý pokusy. Dal jsem highpoint, o krok přelezl Stefana Ghisolfhiho, kterej to zkoušel v únoru, ale přelez je na míle daleko. Dva kroku pod highpointem je to tak max 8c+, ale pak se začne strašně bouldrovat a za dalších 5 kroků už stopro 9b. No a nad střechou má být 8C bouldr, kterej jsem ani nezkoušel. Ta 8c+ část fakt parádní, ale potom to trochu příliš rychle ztěžkne."

Video ZDE . Těžší to začne být od 19:50"


Adam Ondra, foto: Jan Novák

Ondra Beneš To tu ještě nebylo 9a (XIIb), Labák Sono Indifferente 8b, Ece Homo 8a+ (OS), Sadomaso 8b, La Principessa Di Cioccolato 8a+ (FL), Arco
"Cely příběh této cesty začal už mnohem dříve. Cestu původně nesportovně osadil borháky německý lezec J.Andreas. Cesta byla vytlučena a tak jsem se rozhodl jí vrátit zpět a pěkně od spodu. První tři jištění jsem ještě zvládl osadit sám, ale na další jištění jsem tehdy neměl dost síly. Slovo dalo slovo a Adam si tak navrtal svůj první bh na písku a cestu dolezl. Roky plynuly, cesta dostala od Adama první přelez, pak se na ní objevil i Alex Megos a poslední přelez měl místní silák z Drážďan Felix Neumarker. Právě s Felixem jsem se do cesty poprvé pořádně podíval, ale zdálo se mi to na mě moc těžké. Felix mě ale ujišťoval, že na to mám jen to chce trénink a věřit. No a tak jsem tehdy začal věřit.
TTJN je pro mě ideál sportovní cesty, která splňuje vše, co mám u těžkých cest rád. Žádná omáčka, silová vytrvalost v malých chytech a v malých stupech. Tak jak to už u mých významných projektů bývá, cesta se stala mým životem, mojí další láskou, mojí drogou. V první řadě bylo třeba zhubnout a trénovat. Kdo mě zná, tak ví, jak to u mě s tréninkem bylo v posledních letech. Vždy jsem byl raději ve skalách, než na stěně. Díky Editce, která buší do tréninku jak se má, jsem na sobě loni v létě začal makat. Změnil stravu, přestal se přejídat a začal pomalounku ladit váhu. Loňský podzim jsem měl dobré pokusy. Forma byla, ale kůže a hlavně počasí se mnou nedrželo. Teď na jaře jsem začal s Editkou opět bušit a zařadil občas i dvě fáze. Po dlouhé a vlhké zimě byla cesta dost zateklá a klíčové chyty ve střední pasáži ne a ne vyschnout. I tak pokud byl čas a chuť jsem do ní nalézal a dostával jí po zimě opět do těla. V posledním týdnu jsem citil formu. Velikonoce v Arcu byly asi klíčové. Lezlo se mi parádně. Změna prostředí, odpočinek od všeho. A to se mi tam moc nechtělo. Za to opět může Editka, někdy je asi fakt dobrý ty ženský poslechnout, někdy :).
V sobotu bylo pod Ďáblem dobře. Dobrá banda, ale až moc zima. Dal jsem dobrej pokus, ale věděl jsem, že na cestu mém limitu potřebuji trochu lepší klima. Neděle rest a pondělí rozhodlo. Los padl na Fida. Můj velký buddy, se kterým jsem toho už tolik prožil mi sebou přinesl tu svoji trochu štěstí a ono to na třetí pokus dne najednou vyšlo. Po x pokusech jsem se dostal za místo ve středu cesty a probojoval se do mizerného restu. Úžasná chvíle. V hlavě mi jelo tolik věcí. Nemohl jsem věřit, že mě čeká poslední část cesty. Do restu jsem dolezl v koma stavu. Nevěřil jsem, že jsem schopen s bandaskama ještě valit dál, ale kupodivu se mi podařilo trochu sklepat. Začal jsem doufat a začal boj o holej. Co krok to řev a najednou jsem se probudil u slaňáku. Nevěřil jsem. Vše bylo jak ve snu.
Celý proces mě moc dal a lehce změnil můj přístup k životu. Každý pokus mě moc bavil a svým způsobem motivoval. Tohle je vážně dobrá cesta na nacvičování. Není to o jednom cuku, je to o celku jako takovém a takových cest na písku je vážně málo. 
Díky všem, kdo jistili, věřili, podporovali a stále podporují. Bez vás by to nešlo!!!"


Další report na Lezci


Ondra Beneš

Petr Bláha A/1+Overdose Generale 8b+, A/1+Overdose 8b+, GorgesDuBlavet
Nelapen

Martin Paprsek La Voie Du Big 8b+, Lourmarin
Nelapen


Martin Paprsek

Denis Pail Siwia 8b, Balu 8a+, Kodiak 8a+, Súľov
"Siwia 8b - Po dlouhé době jsem opět vyrazil na místo činu. Sova mi absolutně neseděla. Dlouhé nátahy bez možnosti odpočinku. Malé dírky a sem tam lišta. Byl jsem rád, že jsem byl schopen vylézt alespoň 8a. Když jsem o víkendu po dlouhé době opět přijel, nečekal jsem nic zázračného. Spíše jsem si šel jen tak zalézt. Měl jsem rozlezeného Kodiaka 8a+ (8a+/b) který mi vůbec nešel. Druhým pokusem posílám do deníku jak nic. Chyty se snad zvětšily o 1cm nebo je větší síla :). Další cestu jsem zvolil Siwia 8b (8a+/b). Podstatě cesta o dvou krocích. Spodní část je za velké chyty a potom příjde dlouhý fix do dvouprstové dírky. Pro mě hrozně těžký krok :). Dále dva lehké kroky a třetí krok totál campus do dobrého chytu. Cvaknout expresku, udělat ještě jeden krok do lišty a už by to mělo být vylezené. Úplně nahoře je ještě nepříjemný kříž ale tam už si to musí člověk pohlídat :). Takže z této oblasti, kterou jsem už dávno chtěl zahodit za hlavu se najednou pro mě stává cílem na další výjezdy :)."


Denis Pail


Martin Gospoš Siwia 8b, Súľov
"Uf, radost, konečně cesta, do které se vyplatilo investovat čas, peníze a hlad.. ačkoli sekané, o to vyrovnanější vytrvalostní lezení se súlovskou kulisou."


Martin Gospoš


Adam Adamovský Samsara 8a, Mišja Peč
"V Ospu nás byla dobrá banda, skvěle jsem si to užil. Když jsem přelezl Hobita, chtěl jsem zkusit Samsaru. Ondra Slezák mi poradil co a jak. Zkroknul jsem ji, hned se mi moc líbila. Krásná cesta, výborně mi sedla, podařilo se mi ji zdolat pátým pokusem. Moje první 8áčko!"


Adam Adamovský

Eliška Vlčková Hurlement 8a+, Bookaro Bonzai 8a a Game over 8a plus průběžně ještě nějaký 7céčka, Orpiere
"V Orpiere jsem byla o Velikonocích poprvé a se skvělými lidmi (díky, že jste mě vzali s sebou!), a tak se teď trochu hrabu z deprese, že už jsem zase doma :). Cesty jsou tu hlavně převislý po lištách, a v těch težších byl vždycky boulder, pak dobrý chyty, a pak třeba nahoře pro jistotu ještě jedno těžší místo. Cesta Game over, která jako výjimka z pravidla moc bouldery neměla a bylo to lezení, kde člověk hodně nasedal na nohy spíš v menším převise, se mi líbila asi nejvíc."

A co to osmbejdo? Jak to že neklaplo?
"No v nejlepsim pokusu jsem zkapala nad spodnim bouldrem, ale ja se vratim, a se mnou doufejme jeste trocha te silove vytrvalosti! :)"


Eliška Vlčková

Edita Vopatová La Principessa Di Cioccolato 8a+, Arco
"Velikonoce jsme chtěli strávit v Juře, ale počasí nám nepřálo. Přejeli jsme tedy na pár dní do Arca. Dostali jsme doporučení navštívit oblast Padaro. Hezká a neoklouzaná oblast kousek od Arca. Nejprve jsme se pověsili do cesty ,,Sono Indifferente“ 8b. Ondra to poslal na druhý a já jsem 3x spadla v boulderu a pak jsem se rozhodla zkusit něco jiného. Přes Velikonoce tam bylo spousta lidí, takže jediné, na co nebyla fronta lidí, byla cesta ,,La Principessa Di Cioccolato“ 8a+. První půlka lehký a pak to až začne. Klíčový je boulder s nátahem, kde jsem několikrát spadla. Odpočatá po dni restu jsem to vylezla a hned poté jsme frčeli domu. Teda spíše z Arca přímo do Labáku. :)"


Edita Vopatová

Vláďa Kratochvíl Mr.Frosty 8A/8A+, Bechyně The Burden Of Digging 8A, Tábor
"Po Holokoustu jsem párkrát vyjel na Jiskru, kde jsem chtěl zkusit nové bouldry: Frostyho od Libora Břicháčka a M. Jordana od Š. Stráníka. Zkoušel jsem je současně, ale ani jeden nepustil, ale další výjezd, světe div se, padly oba najednou. Nejprve Frosty a poté Jordan, kde někdo uloupl klíčový zoubek, z kterého se to pálilo rovnou do madla. Teď je místo něj plytká mistička, která jde vzít pravou na lištu, levou oblinku a z té dlouhý kříž s mikropřídrží do madla. Krux se stal zcela určitě nad vylomeným zoubkem. Navrhl jsem 7C+/8A, možná to bude těžší... Lezeno bez patestu, ale na tom se klasa neláme..."


Štěpán Stráník Smrad Dálek SD 8A, SloupJaxitax Soft 8A, Sloup
"Po dost dlouhý době jsem zavítal do krasu, parťáka mi dělá Magnus, kterej je teď na vojenským výcviku ve Vyškově :). Jedem do Sloupu a hned mažem do jeskyně starých skal. Po rozlezu dávám Paradontaxe od bráchy a pokukuji po Jaxitaxovi. Zkouším ho přes spoďáky a po pár pokusech je to tam, originál ještě musí počkat. Leze se jako Paradontax s tím, že se člověk nenatáhne rovně do police, ale hrne to doleva do dírky a přes stisk doleva do topu Idefixe, klasa něco okolo 8A. Magnus mezitím dává nepříjemný Jepičí Život a přesouvá se vedle na Panoramixe. Kroky vymýšlí hodně zajímavě, hlavně pravá pata a prvním ostrým dává, tak to má být, rychle a efektivně. Přesunujem se na Indii, kde jsou novinky od Martina Švece Smrad Dálek, hezká linka. Po chvíli se mi daří varianta ze stoje, ale ze sedu je to jiná písnička, navíc dost silně vlhký dva chyty. Pomáhá mi tekuťák a po pár pokusech se štěstím dávám, za mě solidní 8A. Jsme už dost unaveni, tak mažem zpět do Brna."


 

Honza Novák Otevřená Náruč 8A, Bystřička Panoramix 8A, Sloup
Nelapen

Richard Budinsky Stropník 8A, Sněžník
Nelapen


Richard Budinsky

Michal Barchánek Ocelový Koloušek 8A, Sněžník
"Netrénuju a ono to leze, jak to? Nevím. Asi opět super počasí a výběr trochu inflačního Áčka."


Michal Barchánek

Tomaso Greksák Coccinelle 8A, Fontainebleau
Nelapen 

Počet nelapených přelezců roste. Hm... Možná čas na změnu? Přelezy týdne už jedou nějaký ten rok a je jasný, že ne každý chce být prezentován a medializován. Když ale nás to baví vás sledovat a něco málo se dozvědět. wéwéwé tečka bulvár tečka cé zet. 
Tak snad bude lépe.
Mějte se a držte se
Oliváč

P.S.
Blíží se druhé kolo Rock Point český pohár v boulderingu. Víte? Jedna z největších boulder scén v ČR! Šest profílů po pěti metrech. Nenechte si ujít pecka akci. 

Registrace ZDE
Článek HÝR

 

reklama
reklama
reklama